Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
17. septembris, 2014
Drukāt

Zinātnieki no 16 valstīm piedalīsies konferencē par dzintaru

Foto:  LETAFoto: LETA

Šī gada 19. – 21. septembrī Rīgā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros notiks starptautiska konference “Baltijas dzintars pāri laikam un robežām”, portālu LA.lv informēja LU Preses centrā.

Konferenci organizē Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar nodibinājumu Rīga 2014.

Konferencē, kurā piedalīsies 61 zinātnieks no 16 pasaules valstīm, tiks aptverta dzintara tēma gan aizvēsturē un vēsturē, gan etnogrāfijā, iesaistot arī dabaszinātņu pieredzi un dažādas pieejas dzintara pētniecībai, kā arī pievēršoties jautājumiem par dzintara konservāciju un restaurāciju.

Darbs tiks organizēts pavisam 11 sesijās, kas aptvers gan dabas zinātņu, gan arheoloģijas aspektus, kā arī pievērsīsies dzintara izmantojumam jaunākajos laikos un mūsdienās.

Svētdien, 21. septembrī, konferences dalībnieki dosies ekskursijā uz Lubāna ezera apkārtni, kur viņiem paredzēta iepazīšanās ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīciju un Lubāna ezera apkārni, kurā ir atklātas vairākas akmens laikmeta apmetnes ar senajām dzintara darbnīcām. Par saviem pētījumiem Lubāna apmetnēs stāstīs Dr.habil.hist. Ilze Loze.

Konferences gaitā nolasītie referāti tiks apkopoti un sagatavoti izdošanai konferences rakstu krājumā, ko paredzēts izdot līdz nākamā gada septembrim.

Konferences norisei 19. un 20. septembrī tiešraidē varēs sekot arī LU portālā lu.lv/tiesraide.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+