×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

Krievijas zinātnieki protestē pret valdību un “neizglītotības uzbrukumu”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

People take part in an anti-government demonstration called by Russian scientists in Moscow on June 6, 2015, amid fears that after cracking down on the media, rights activists and the opposition, the Kremlin is now training its sights on science. Several thousand protesters including scientists and intellectuals expressed fears that scientific research in Russia faces dire prospects due to bureaucracy and mismanagement stifling academia.

Nedēļas nogalē Krievijas zinātnieki izgāja Maskavas ielās, lai protestētu pret valdību, bažījoties, ka pēc mediju, cilvēktiesību aktīvistu un opozīcijas apspiešanas kārta varētu būt pienākusi arī zinātnei.

Vairāki tūkstoši demonstrantu, kuru vidū bija zinātnieki un intelektuāļi, pauda satraukumu par drūmajām Krievijas zinātnes izredzēm, saskaroties ar valsts birokrātijas stindzinošo spiedienu. Demonstrācijai pievienojās arī opozīcijas pārstāvji, tostarp Aleksejs Navaļnijs. “Varasiestādes žņaudz zinātni” un “Nobela prēmijas laureāti ir ārvalstu aģenti,” varēja lasīt uz plakātiem. Taču demonstranti nesa plakātus arī ar tādiem saukļiem kā “Putins nevar atrisināt problēmas, viņš pats ir problēma”. “Zinātne lēnām mirst. Masīvo neizglītotības uzbrukumu atbalsta mediji un varasiestādes,” uzrunājot mītiņa dalībniekus, atzina astrofiziķis Boriss Šterns. Protesta akcija sākotnēji bija reakcija uz filantropa un Krievijas zinātnes finansētāja Dmitrija Zimina fonda pasludināšanu par ārvalstu aģentu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+