×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. decembris, 2013
Drukāt

Zinātnieks, rakstnieki un filmas ”Namejs” režisors diskutēs par mītiem arheoloģijā

arheologija4562

3.decembrī pulksten 18.30 Eiropas Savienības mājā Rīgā notiks pasākums “Bez robežām. Autentiskā un mūsdienīgā arheoloģija”, kurā arheologs,  Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktors Arnis Radiņš iepazīstinās ar jaunākajām atziņām un arheoloģiskās pētniecības iespējām ne tikai senākās, bet arī nesenās vēstures izzināšanā, kā arī runās par arheoloģiju un mītiem pasaules un īpaši Eiropas kontekstā.

Tā kā arī rakstnieki, strādājot pie saviem literārajiem darbiem, mēdz interesēties par vēstures posmiem, par kuriem liecības gūstamas vien arheoloģiskajos izrakumos, muzeju ekspozīcijās, ekspertu un zinātnieku pētījumos, pasākumā aicināti piedalīties arī rakstnieki.

Savu dalību solījuši rakstnieki Valdis Rūmnieks, Andrejs Migla un Jānis Lejiņš, kuri lasīs fragmentus no latviešu vēsturiskajiem romāniem. Diskusijā piedalīsies arī topošās spēlfilmas “Namejs” režisors Māris Martinsons.

Pasākumu bagātinās fragmenti no dokumentālām filmām par arheoloģiskajiem pētījumiem Eiropā un to problemātiku saistībā ar tiesību aktiem.

Kā zināms, arheologs Radiņš ir sastādījis grāmatu “Arheoloģiskais ceļvedis latviešu un Latvijas vēsturē”, kurā atainota Latvijas teritorijas iedzīvotāju kultūra un pēctecība līdz pat mūsdienām. Pastāstīts, kā Latvijas teritorijā savulaik dzīvojošās ciltis jeb maztautas – letgaļi, zemgaļi, sēļi, kurši, lībieši un vendi saplūda vienā latviešu tautā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+