Mobilā versija
+4.2°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
25. septembris, 2013
Drukāt

Zinātnieku naktī varēs uzzināt par dzīvo un mirušo ūdeni

Foto: ©red150770 -Fotolia.comFoto: ©red150770 -Fotolia.com

Šajā gadā Zinātnieku nakts norisināsies piektdien, 27.septembrī no plkst.18 līdz 23, un tās tēma Latvijā būs “Ūdens”, portālu “LA.lv” informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecībā Latvijā.

Zinātnieku nakts šogad risināsies vairākās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā, Salaspilī, Liepājā un Cēsīs.

Jelgavā interesenti varēs uzzināt, vai ūdens vienmēr tek uz leju. Savukārt Rēzeknes augstskola aicina ikvienu atnākt un uzzināt par dzīvo un mirušo ūdeni – folklorā, sadzīvē, ķīmijā.

Zinātnieku naktī pirmo reizi plašākai auditorijai būs atvērts Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs Anniņmuižas bulvārī un Latvijas Universitātes bibliotēkas – vēsturiskā Kirkoviusa renovētā ēka Kalpaka bulvārī.

Arī Rīgas Tehniskā universitāte aicina ciemos un piedāvās ielūkoties ūdens aktivitāšu centrā, nobaudot saldu našķi, uzņemot kādu skaistu bildi, redzot eksperimentu paraugdemonstrējumus un iesaistoties radošās darbnīcās.

Interesantus un zinātniskus pārsteigumus sola arī Rīgas ūdensapgādes muzejs, “Latvenergo” koncerna Enerģētikas muzejs un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, kā arī Ventspils, Daugavpils un Vidzemes augstskolas. Arī Rīgā būs pieejami vairāki desmiti zinātnisku un atraktīvu objektu un izklaižu.

EK pārstāvniecībā Latvijā atzīmē, ka Latvijā Zinātnieku nakts risināsies septīto gadu, vienlaikus tā notiks 32 citās valstu. Kopumā dažādi zinātnei veltīti pasākumi norisināsies 300 dažādu valstu pilsētās.

Latvijā Zinātnieku nakti realizē Latvijas Universitāte sadarbībā ar citām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem, Latvijas Zinātņu akadēmiju un vairākiem muzejiem. Ar pilnu Latvijas pasākumu programmu iespējams iepazīties Latvijas Universitātes portālā: http://www.lu.lv/petnieciba/komunikacija/zinatnieku-naktis/2013/

Zinātnieku nakts visā Eiropā katru gadu notiek septembra ceturtajā piektdienā. Pasākumus rīko 25 ES dalībvalstīs, kā arī Bosnijā un Hercegovinā, Fēru salās, bijušajā Dienvidslāvijas Maķedonijas Republikā, Islandē, Izraēlā, Melnkalnē, Serbijā un Turcijā.

Piemēram, Atēnās šogad būs iespējams redzēt, kā neliels vilciena modelis paceļas gaisā, levitē un turpina kustēties. Savukārt Diseldorfas pētnieki izrādīs virtuālu ierīci, kā ikvienu iespējams padarīt par operzvaigzni. Portu interesenti varēs iejusties mīklainas slepkavības izmeklētāja lomā.

Zinātnieki Santanderā demonstrēs, kā fizika palīdz sērfotājiem noķert lielākos viļņus. Savukārt Perudžas apmeklētāji tiksies ar “Lego” robotu vārdā Le(g)onardo, kas prot taisīt portretus. Toties iedzīvotāji Poznaņā izies ielās un centīsies pārspēt skaļuma rekordu ar vērienīgāko kolektīvo kliedzienu.

EK pārstāvniecībā Latvijā atzīmē, ka kopš 2006. gada līdzdalīgo pilsētu skaits ir pieaudzis no 92 līdz 300 pilsētām šogad. Pagājušajā gada Zinātnieku nakts pasākumos piedalījās vairāk nekā viens miljons apmeklētāju, tostarp 600 000 bērnu.

Pasākuma mērķis ir iepazīstināt ar zinātni aizraujošā veidā un veicināt interesi par pētniecību kā karjeras iespēju. Zinātnieku nakti līdzfinansē EK.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+