×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. septembris, 2013
Drukāt

Zinātnieku nakts – 300 pilsētās


Udens_13

Līdz ar 32 citām valstīm arī Latvija šogad piedalīsies ikgadējā Zinātnieku naktī, kas ir Eiropas Komisijas (EK) atbalstīts un finansēts projekts. Šī gada tēma Latvijā būs “Ūdens”. 


 

Latvijā Zinātnieku nakts norisināsies 27. septembrī no pulksten 18 līdz 23 Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā, Salaspilī, Liepājā un Cēsīs, to realizē Latvijas Universitāte sadarbībā ar citām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem, Latvijas Zinātņu akadēmiju un vairākiem muzejiem.

Jelgavā varēs uzzināt, vai ūdens vienmēr krīt uz leju, savukārt Rēzeknes Augstskolā varēs izzināt visu par dzīvo un mirušo ūdeni – folklorā, sadzīvē, ķīmijā. Pirmo reizi plašākai auditorijai būs atvērts arī Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs Anniņmuižas bulvārī un LU bibliotēka – renovētā vēsturiskā Kirkoviusa ēka Kalpaka bulvārī 4. Ciemos aicina arī Rīgas Tehniskā universitāte, piedāvājot ielūkoties ūdens aktivitāšu centrā, nobaudīt saldu našķi, uzņemt kādu skaistu bildi, redzēt eksperimentu paraugdemonstrējumus un iesaistīties radošās darbnīcās.

Interesantus un zinātniskus pārsteigumus sagādājis arī Rīgas Ūdensapgādes muzejs, “Latv
energo” koncerna Enerģētikas muzejs un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, kā arī Ventspils, Daugavpils un Vidzemes augstskolas. Arī Rīgā būs pieejami vairāki desmiti zinātnisku un atraktīvu objektu un izklaižu.

Zinātnieku nakts visā Eiropā katru gadu notiek septembra ceturtajā piektdienā. Pasākumi tiek rīkoti 25 ES dalībvalstīs (gandrīz visās, izņemot Austriju, Dāniju un Luksemburgu), kā arī Bosnijā un Hercegovinā, Fēru salās, bijušajā Dienvidslāvijas Maķedonijas Republikā, Islandē, Izraēlā, Melnkalnē, Serbijā un Turcijā. Kopš 2006. gada pilsētu skaits, kas piedalās Zinātnieku naktī, ir pieaudzis no 92 līdz 300 šogad. Pagājušajā gadā Zinātnieku nakts pasākumos piedalījās vairāk nekā miljons apmeklētāju, tostarp 600 000 bērnu.

 

Ar pilnu Latvijas pasākumu programmu var iepazīties Latvijas Universitātes portālā: http://www.lu.lv/petnieciba/komunikacija/zinatnieku-naktis/2013/

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+