Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
27. septembris, 2013
Drukāt

Zinātnieku nakts – 300 pilsētās


Udens_13

Līdz ar 32 citām valstīm arī Latvija šogad piedalīsies ikgadējā Zinātnieku naktī, kas ir Eiropas Komisijas (EK) atbalstīts un finansēts projekts. Šī gada tēma Latvijā būs “Ūdens”. 


 

Latvijā Zinātnieku nakts norisināsies 27. septembrī no pulksten 18 līdz 23 Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā, Salaspilī, Liepājā un Cēsīs, to realizē Latvijas Universitāte sadarbībā ar citām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem, Latvijas Zinātņu akadēmiju un vairākiem muzejiem.

Jelgavā varēs uzzināt, vai ūdens vienmēr krīt uz leju, savukārt Rēzeknes Augstskolā varēs izzināt visu par dzīvo un mirušo ūdeni – folklorā, sadzīvē, ķīmijā. Pirmo reizi plašākai auditorijai būs atvērts arī Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs Anniņmuižas bulvārī un LU bibliotēka – renovētā vēsturiskā Kirkoviusa ēka Kalpaka bulvārī 4. Ciemos aicina arī Rīgas Tehniskā universitāte, piedāvājot ielūkoties ūdens aktivitāšu centrā, nobaudīt saldu našķi, uzņemt kādu skaistu bildi, redzēt eksperimentu paraugdemonstrējumus un iesaistīties radošās darbnīcās.

Interesantus un zinātniskus pārsteigumus sagādājis arī Rīgas Ūdensapgādes muzejs, “Latv
energo” koncerna Enerģētikas muzejs un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, kā arī Ventspils, Daugavpils un Vidzemes augstskolas. Arī Rīgā būs pieejami vairāki desmiti zinātnisku un atraktīvu objektu un izklaižu.

Zinātnieku nakts visā Eiropā katru gadu notiek septembra ceturtajā piektdienā. Pasākumi tiek rīkoti 25 ES dalībvalstīs (gandrīz visās, izņemot Austriju, Dāniju un Luksemburgu), kā arī Bosnijā un Hercegovinā, Fēru salās, bijušajā Dienvidslāvijas Maķedonijas Republikā, Islandē, Izraēlā, Melnkalnē, Serbijā un Turcijā. Kopš 2006. gada pilsētu skaits, kas piedalās Zinātnieku naktī, ir pieaudzis no 92 līdz 300 šogad. Pagājušajā gadā Zinātnieku nakts pasākumos piedalījās vairāk nekā miljons apmeklētāju, tostarp 600 000 bērnu.

 

Ar pilnu Latvijas pasākumu programmu var iepazīties Latvijas Universitātes portālā: http://www.lu.lv/petnieciba/komunikacija/zinatnieku-naktis/2013/

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+