×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Zinātņu akadēmija lauzīs līgumu ar Millera “Rīgas koncertzāli” (12)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Juris Millers

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) nolēmusi pārtraukt telpu nomas līgumu ar producenta Jura Millera “Rīgas koncertzāli” no 1. septembra, jo uzņēmums nemaksājot nomas maksu, aģentūra BNS uzzināja LZA.

“Valde iepriekš vairākkārt bija brīdinājusi SIA “Rīgas koncertzāle” par nepieciešamību nosegt radušos parādus, kas netika izdarīts. Valdes sēdē tika izskatīts arī jautājums par koncertzāles izmantošanu kultūras pasākumu un zinātnisko konferenču turpmākai organizēšanai,” paziņojusi akadēmija.

“Rīgas koncertzāles” valdes loceklim Jurim Milleram šāds lēmums esot negaidīts un liekas sasteigts. Viņaprāt, nav pamata apgalvot, ka koncertzālei būtu nomas maksas parādi.

“LZA apgalvo, ka SIA “Rīgas koncertzāle” nemaksā īri, taču noklusē būtisku faktu – uzsākot remontdarbus viens no būtiskajiem priekšnosacījumiem investīciju piesaistei bija tas, ka LZA apņēmās no 2015.gada 1.janvāra pakāpeniski kompensēt ieguldījumus, samazinot nomas maksu. LZA kopš gada sākuma ir saņēmusi savstarpējā ieskaita rēķinus, ir tos atzinusi un nav apstrīdējusi, tādēļ nav pamata apgalvot, ka koncertzālei būtu nomas maksas parādi,” savu viedokli izklāsta Millers.

Pēc viņa sniegtās informācijas, koncertzāles atjaunošanā ieguldīti ap 500 000 eiro, kas ir tikai daļa no kopumā investēt nepieciešamā pusotra miljona. “Brīdī, kad tai bija jāsāk pildīt savas saistības – pakāpeniski pārņemt veiktos ieguldījumus, LZA atteicās pildīt savas saistības,” klāsta Millers, kas martā vērsies tiesā.

Jau ziņots, ka pērnā gada sākumā producents Millers uzsāka sarunas par koncertzāles izveidi Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielajā zālē. Millers tolaik informēja, ka projekta kopējās izmaksas plānotas aptuveni 300 tūkstoši eiro, un projekts tiks realizēts tikai par privātiem līdzekļiem, bez pašvaldības vai valsts budžeta atbalsta. Zāles ietilpība būs vairāk nekā 700 skatītāju vietu, remonta gaitā renovēs skatītāju zāles griestus un sienu krāsojumus, nomainīs krēslus un atjaunos skatuvi un orķestra bedri.

Koncertzāle pēc labiekārtošanas tika atklāta pērn septembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Mjā, nekļūdās tik tas,kas neko nedara… Koncertzālē svilpotu vējš, ja ne šādi apņēmīgi cilvēki. Inteliģences kalngalam taču to vajadzētu saprast..

 2. Juri, cīnies! Tautai ir vajadzīga koncertzāle. Vecie zinātnieku 42 gadus tur nebija iegriezušies šajās krāsmatās. Nu, kad viss skaists, sāk muldēt.

  • Millers ir diezgan liels melis un, kā angļi saka “haipotājs”, tā zāle nebija nekur pazudusi, kaut kāda daļa skatuves nebija tikusi izmantota, jo tā bija kā konferenču zāle, nevis koncertzāle. Ja neko nezini, tad nevajag te gugināties 😀

 3. Grozies kā gribi taisnība ir Milleram!

 4. Turpinājumā var būt tiesas darbi – un koncertzāles atpirkšana (+procenti) par iespaidīgu summu? Šitais milerists spējīgs uz vēl lielākiem gājieniem – pārņems visu LZA augstceltni bez problēmām.

 5. Kur Millers, tur kaut kādi skandāli. Par to tiesāšanos :))

 6. Šis nav tas kadrs, kurš bičoja na haļavu materiālus visās firmās?

 7. 42 gadus kundziņiem bija vienalga, ka stāv izdegusi zāle pašā Rīgas centrā! Kas liedza pašiem remontēt? Lai Dievs dod, ka papīros viss kārtībā, un Millera kungs varēs turpināt priecēt skatītājus ar labiem iestudējumiem un koncertiem!

 8. Tiesas darbi nedarīs godu LZA!
  Jo jebkuram ir saprotams, ka taisnība ir Millera k-ga pusē!

 9. Kad reiz PIEPUTĒJUSĪ un pēc mīzaliem smirdošā zāle nu GREZNI ATJAUNOTA un notiek koncerti, tad VECAJIEM kraķiem no Kolhoznieku nama nostrādā STULBĀ tūdaliņa iedzimtība …
  VECIE kraķi, cik paši ieguldījāt zāles atjaunošanu, a?
  Katrs IDIOTS spējīgs uzvārīties uz CITA darba augļiem nav obligāti jāizliekas par Kolhoznieku nama …”akadēmiķi”…

Draugiem Facebook Twitter Google+