Latvijā
Sabiedrība

Zinātņu akadēmija rīkos ekspertu konsīliju par Stambulas konvenciju4


Latvijas Zinātņu akadēmija.
Latvijas Zinātņu akadēmija.
Foto: LETA

Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa trešdien rīko ekspertu konsīliju par Stambulas konvenciju, informē LZA.

Konsīlijā aicināti piedalīties Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas, Latvijas Saeimas komisiju, Valsts prezidenta kancelejas, Valsts Kancelejas, Kultūras ministrijas, Tieslietu ministrijas, Labklājības ministrijas un ar sabiedrības attīstību saistītu valsts un sabiedrisku institūciju pārstāvji, neatkarīgi eksperti.

Konsīlija mērķis ir izvērtēt Stambulas konvencijas darbības jomas un nozīmi Latvijā.

Konsīlijā Stambulas konvencijas nozīme tiks analizēta saistībā ar diviem procesiem: vardarbība un līdztiesība/vienlīdzība ikdienā.

Saistītie raksti

Eksperti meklēs atbildes uz jautājumiem, vai Stambulas konvencija ir tikai par dzimumu līdztiesību un kādas jomas tā ietekmē? Tāpat arī par to, kas ir vardarbība un līdztiesība/vienlīdzība ikdienā, kā tās izpaužas, un kā tās mazināt vai nepieļaut? Eksperti centīsies arī noskaidrot, kas notiek, ja Latvija neratificē Stambulas konvenciju (iespējami sodi par ES disciplīnas neievērošanu, neiegūtie ieguvumi, nezaudētie zaudējumi).

Konsīlija rezultāti tiks apkopoti „Konsīlija slēdzienā” un nodoti valsts atbildīgajām institūcijām, ekspertiem, plašsaziņas līdzekļiem un publicēti „Zinātnes Vēstnesī”, LZA Vēstīs un LZA mājaslapā.

LA.lv