×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
16. aprīlis, 2018
Drukāt

Zinātņu akadēmija rīkos ekspertu konsīliju par Stambulas konvenciju (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Zinātņu akadēmija.

Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa trešdien rīko ekspertu konsīliju par Stambulas konvenciju, informē LZA.

Konsīlijā aicināti piedalīties Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas, Latvijas Saeimas komisiju, Valsts prezidenta kancelejas, Valsts Kancelejas, Kultūras ministrijas, Tieslietu ministrijas, Labklājības ministrijas un ar sabiedrības attīstību saistītu valsts un sabiedrisku institūciju pārstāvji, neatkarīgi eksperti.

Konsīlija mērķis ir izvērtēt Stambulas konvencijas darbības jomas un nozīmi Latvijā.

Konsīlijā Stambulas konvencijas nozīme tiks analizēta saistībā ar diviem procesiem: vardarbība un līdztiesība/vienlīdzība ikdienā.

Eksperti meklēs atbildes uz jautājumiem, vai Stambulas konvencija ir tikai par dzimumu līdztiesību un kādas jomas tā ietekmē? Tāpat arī par to, kas ir vardarbība un līdztiesība/vienlīdzība ikdienā, kā tās izpaužas, un kā tās mazināt vai nepieļaut? Eksperti centīsies arī noskaidrot, kas notiek, ja Latvija neratificē Stambulas konvenciju (iespējami sodi par ES disciplīnas neievērošanu, neiegūtie ieguvumi, nezaudētie zaudējumi).

Konsīlija rezultāti tiks apkopoti „Konsīlija slēdzienā” un nodoti valsts atbildīgajām institūcijām, ekspertiem, plašsaziņas līdzekļiem un publicēti „Zinātnes Vēstnesī”, LZA Vēstīs un LZA mājaslapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Labāk nododiet šo jautājumu tautas izlemšanai.

  2. Tad jau redzēsim, cik patiesībā vērta ir tā mūsu ZA

  3. Piedalīšoties arī pirmie “eksperti” no Maskavas ZA!

  4. Mozaīkas fani – nu vairs nesaprotu vai Zinātņu Akadēmijai vairs nav kodarīt, ka pētīs to trešo civilizācijas degradēto dzimtu… – dabā tādas nav un pēcnācējus nedod…

Draugiem Facebook Twitter Google+