×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
7. februāris, 2017
Drukāt

Ziņojums: Krievijas internetā ieviests karastāvoklis (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs foto

Globālā tīmekļa Krievijas segmentā faktiski ieviests karastāvoklis ar stingru cenzūru, teikts otrdien publicētajā cilvēktiesību aizsardzības organizācijas “Agora” ziņojumā.

Pēdējo piecu gadu laikā īstenoto Krievijas politiku var raksturot kā kampaņu pret brīvu internetu, uzskata aktīvisti.

“Parastus inženierus un asfaltbetona rūpnīcas sargus tiesā par izteikumiem, kas veltīti stāvoklim Ukrainas un Sīrijas frontēs, par tīmekļa saraksti un Krievijas drošības struktūru pārstāvju kritiku,” teikts ziņojumā “Interneta brīvība 2016.gadā: Karastāvoklī”, kas publicēts izdevumā “Meduza”.

2016.gadā organizācija “Agora” fiksējusi vairāk nekā 116 000 faktu, kad interneta Krievijas segmentā ierobežota brīvība. Salīdzinot, 2011.gadā šādu gadījumu bijis vien 500.

29 cilvēkiem pērn piespriesti reāli cietumsodi par informācijas publicēšanu internetā, bet vēl trim piemēroti “medicīniska rakstura piespiedu līdzekļi”.

2016.gadā konstatēta tīmekļa brīvības ierobežojumu palielināšanās visos virzienos. Tas attiecas gan uz vardarbības pielietošanu vai tās draudiem, administratīvo spiedienu un tiesu aizliegumiem, kā arī ierobežojot piekļuvi informācijai.

Pēdējos gados Krievijā pieaudzis tādu lietu skaits, kas ierosinātas par atzīmju “patīk” likšanu tīmekļa publikācijām, kā arī par rakstu pārsūtīšanu sociālajos tīklos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Krievija ir neizdevusies un fašistiska valsts, kas vērš pret krieviem genocīdu.

Draugiem Facebook Twitter Google+