×
Mobilā versija
+7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

Ziņojums: Latvijas iedzīvotāji gada laikā kļuvuši nedaudz laimīgāki

LETALETA

ANO izdotajā Pasaules Laimes ziņojumā Latvija pakāpusies līdz 88.pozīcijai, salīdzinot ar pērn ieņemto 106.vietu.

 

Ziņojumu veidojuši Kolumbijas universitātes ekonomisti, novērtējot 156 valstis desmit baļļu skalā pēc aptaujām, kas veiktas no 2010. līdz 2012.gadam. Aptaujās iedzīvotāju laimes sajūta vērtēta pēc dažādiem kritērijiem, kā personīgā veselība, darba drošība, stabila ģimene, kā arī politiskā brīvība, korupcija valstī un ekonomiskā labklājība.

Vislaimīgākie cilvēki dzīvo Dānijā, kam seko Norvēģija, Šveice, Nīderlande un Zviedrija.

No Baltijas valstīm visaugstāko novērtējumu saņēmusi Lietuva, kas noslīdējusi par 11 pozīcijām un ierindojas 71.vietā, bet Igaunija saglabājusi 72.vietu.

Laimīgāki cilvēki nekā Latvijā dzīvo arī Krievijā, kas ieņem 68.vietu un Baltkrievijā, kas ieņem 66.vietu.

Visnelaimīgākie cilvēki dzīvo Togo, Beninā un Centrālāfrikas Republikā.

Pētnieki norāda, ka pēdējos piecos gados pasaules iedzīvotāji kopumā kļuvuši mazliet laimīgāki, tomēr vairumā valstu ekonomiskās un politiskās nedienas krietni mazinājušas iedzīvotāju labklājību.

Ekonomiskās krīzes iespaidā dramatiski nokritusies Grieķijas, Itālijas, Portugāles un Spānijas iedzīvotāju laime, savukārt politiskie un civili nemieri mazinājuši Ēģiptes, Mjanmas un Saūda Arābijas iedzīvotāju labklājību.

Savukārt vislielāko iedzīvotāju apmierinātības pieaugumu piedzīvojusi Angola, Zimbabve un Albānija, teikts pētījumā.

Ja valdības vēlas uzlabot savu iedzīvotāju apmierinātību, tām vajadzētu lielāku budžeta daļu ieguldīt garīgās veselības aprūpē, norāda pētījuma autori.

“Cilvēki var būt nelaimīgi vairāku iemeslu dēļ – sākot no nabadzības un bezdarba līdz ģimenes izjukšanai un fiziskām slimībām. Taču ikvienā sabiedrībā hroniskas garīgās saslimšanas ir ļoti ietekmīgs nelaimes iemesls. Ja mēs vēlamies laimīgāku pasauli, mums nepieciešams pavisam cits skats uz garīgo veselību,” teikts pētījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+