×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

Ziņojums: Pēc Balkānu maršruta slēgšanas var pieaugt imigrācija uz Norvēģiju, Somiju un Baltijas valstīm (2)

Ekrānšāviņš no VG.noEkrānšāviņš no VG.no

Norvēģijas Ārlietu ministrijas iekšējā ziņojumā brīdināts, ka pēc Balkānu nelegālās imigrācijas maršruta slēgšanas var pieaugt migrācijas spiediens uz Norvēģiju, kā arī uz Somiju un Baltijas valstīm.

Pēc tam, kad Norvēģija paziņoja, ka noraidīs Krievijā legāli dzīvojošo imigrantu patvēruma pieteikumus, Storskogas robežkontroles punktā nav novērots liels nelegālo imigrantu skaita pieplūdums.

Ministrijas iekšējā ziņojumā tomēr uzsvērts, ka tas ir tikai klusums pirms vētras.

Laikraksta VG rīcībā nonākušajā ziņojuma tekstā norādīts, ka Eiropu nākamo sešu mēnešu laikā skars “ideālā politiskā vētra”, kas izraisīs pastiprinātu aktivitāti pie Norvēģijas ziemeļu robežām.

“Dinamika kontinentā un Balkānu [migrācijas] maršrutu slēgšana tuvāko mēnešu laikā var ātri novest pie pastiprināta spiediena uz Storskogu vai Somiju un Baltiju,” pausts slepenajā ziņojumā.

Ziņojumā arī brīdināts, ka Norvēģijas iedzīvotāji var nebūt pilnībā gatavi turpmākam Eiropas sadarbības sabrukumam.

“Norvēģu psihe, visticamāk, nav pilnībā mentāli sagatavota visai migrācijas krīzes nopietnībai. Tas skar arī izmaksas un ietekmi citās budžeta un politikas jomās. Var būt grūti novērst augstāku bezdarbu un lielākas sociālās labklājības izmaksas 2017.gadā,” norādīja ziņojuma sastādītāji.

VG vēstīja, ka ziņojumā situācija Eiropā ir attēlota kā diezgan šausmīga, norādot uz “politisko polarizāciju un ekstrēmistu spēku nostiprināšanos”, kā arī “šķelšanos starp ziemeļiem un dienvidiem, un austrumiem, un rietumiem” Eiropas Savienībā (ES) un “nacionālistisku un pret ES vērstu politiku no svarīgāko Austrumeiropas valstu valdību biroju puses”.

Ziņojumā arī brīdināts, ka ir gaidāmi jauni terorakti un nelegālās imigrācijas krīze ir sasniegusi punktu, kad Eiropas valstu valdības un sabiedrības vairs nevar vai drīz nevarēs uzņemt vairāk imigrantu.

Norvēģijas ārlietu ministrs Berge Brende ir atteicies komentēt ziņojuma saturu, bet Ārlietu ministrijas amatpersona norādīja VG, ka tas ir “iekšējais darba dokuments, kas nav ne izskatīts, ne apstiprināts”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Baltiju tikai Baltiem Atbildēt

    Ar visstingrākajām metodēm ir jāvēršas pret visiem valsts nodevējiem welcomistiem kas sekmē un atbalsta noziedznieku- nelegālo robežpārkāpēju nokļūšanu Eiropā un Latvijā. Jāsoda visi kas propogandē migrāciju kā normālu parādību. Kā redzējām migrantu welkomistu mītiņā piedalījās tikai ārzemju specdienestu apmaksātas pidrilas, kas neprot ne vārdu krieviski vai latviski un daži pretlatviski noskaņoti krievu šovinisti. Laiks kaunināt jebkuru kurš sludina šo vājprātīgo pašnāvnieku politiku.

  2. Tātad jānocietinās pret šo invāziju jau laikus.

Draugiem Facebook Twitter Google+