×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
11. marts, 2017
Drukāt

Ziņu avots: Krievijas vēstnieka ANO nāvi izraisījusi sirdslēkme (1)

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas vēstnieka ANO Vitālija Čurkina nāvi februārī izraisīja sirdslēkme, un nav aizdomu par nāves nedabiskiem cēloņiem, piektdien pavēstīja Ņujorkas pilsētas augsta ranga amatpersona..

Amatpersona nebija pilnvarota izpaust Čurkina nāves cēloni un sarunā ar ASV ziņu aģentūru “Associated Press” pieprasīja savas anonimitātes saglabāšanu.

Tiesu medicīnas birojs, atsaucoties uz diplomātisko protokolu, pirms tam paziņoja, ka ir saņēmis norādījumu publiski neizpaust nāves cēloni.

20.februārī Ņujorkā mirušajam Čurkinam tika veikta autopsija, tomēr nāves cēloņa noteikšanai bija nepieciešamas papildus pārbaudes. Tā ir pabeigtas, bet Ņujorkas patologanatoma biroja preses sekretāre Džūlija Bolsere pavēstīja, ka Ņujorkas tieslietu departaments pieprasījis šim birojam neizpaust nekādu tālāku informāciju, “lai ievērotu starptautiskās tiesības un protokolu”.

ASV Valsts departaments 24.februārī rakstiski aicināja Ņujorkas pilsētu neizpaust autopsijas rezultātus, jo 64 gadus vecā Čurkina diplomatiskā imunitāte turpinās arī pēc viņa nāves.

Čurkins bija Krievijas vēstnieks ANO kopš 2006.gada. Viņš bija visilgāk nokalpojušais kādas valsts vēstnieks ANO Drošības padomē.

Čurkins tika apbedīts Maskavā, kur Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs viņu nosauca par “izcilu profesionāli un tautas diplomātu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pavalstnieku deleģētajiem imunitāte pret pavalstniekiem…
    Tā rodas kastas.

Draugiem Facebook Twitter Google+