Tehnika

ZinZINOO video: izgatavo kompasu debespušu noteikšanai 0

La.lv sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Šoreiz raidījuma tēma ir magnēti un skatītāji varēs vērot praktisku eksperimentu, kā rezultātā taps pavisam īsts kompass.

Kas ir leģendām apvītie magnēti un kur slēpjas to spēks? Kāpēc pievelkas pretējie poli? To noskaidrosim kopā ar raidījuma ZinZINOO vadītāju Marģeru.

Šoreiz praktiskā eksperimentā Marģers iemācīs izgatavot savu ūdens magnētu jeb kompasu. Tas būs pa spēkam ikvienam un prasīs tikai trīs minūtēs! Vai ir iespējams izveidot pretpolus ar vārdiem – to mēģinās paveikt ZinZINOO mazie eksperti.

Saistītie raksti

Raidījumu ZinZINOO veido Zinātkāres centra ZINOO speciālisti. Zinātkāros prātus pirmajā ZinZINOO sezonā izaicinās 25 raidījumi, ik nedēļu piedāvājot divas atklājumiem bagātas sērijas ar iespaidīgiem zinātniskiem eksperimentiem, smieklīgiem jokiem un pavisam nopietnām sarunām par aizraujošo un neizdibināmo zinātnes pasaulē.

Raidījumu atbalsta tehnoloģiju uzņēmums Accenture un augstskola RISEBA. Skaties ZinZINOO arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un http://straume.lmt.lv/zinzinoo. Zinātkārie prāti aicināti iesaistīties ZinZINOO Twiter diskusijās, lietojot tēmturi #Zinoo.

LA.lv