×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. februāris, 2013
Drukāt

Zirga gaļas skandāla lietā Britānijā aizturēti trīs cilvēki

Foto - AFPFoto - AFP

Zirgu gaļas skandāla lietā Britānijā aizturēti trīs cilvēki, kuri tiek turēti aizdomās par zirgu gaļas uzdošanu par liellopu gaļu, informēja policija.

 

Divi aizdomās turamie aizturēti Eberistvitā, kur atrodas gaļas apstrādes cehs, bet trešais – Vestjorkšīrā – ,kur policija otrdien veica kratīšanu kādā lopkautuvē. Trešdien gan gaļas apstrādes cehā, gan minētajā lopkautuvē apturēta darbība saskaņā ar Britānijas Pārtikas drošības aģentūras lēmumu. Šīs ir pirmās gaļas apstrādes iestādes, uz kurām Britānijā krīt aizdomas par zirgu gaļas pārdošanu, uzrādot to par liellopu gaļu.

Tikmēr Nīderlandē atbildīgie dienesti zirgu gaļas skandāla izmeklēšanas lietā veica kratīšanu un pārbaudes aptuveni simts uzņēmumos. Pārbaužu laikā paņemti paraugi no produktiem, kas satur gaļu. Nīderlandē skandāla dēļ līdz šim apturēta tikai viena uzņēmuma darbība, liedzot tam pārdot gaļas izstrādājumus.

Skandāls izcēlās 15. janvārī, kad Īrijā regulāro pārbaužu laikā īru un britu uzņēmumu izgatavoto liellopu gaļas burgeru sastāvā tika konstatēta zirgu gaļa. Šie burgeri tika pārdoti lielveikalu ķēdēs, tostarp “Teco” veikalos. Skandāls spēkā pieņēmās pagājušajā nedēļā, kad saldēto pārtikas produktu uzņēmuma “Findus” Britānijas filiāle sāka no tirdzniecības atsaukt liellopu gaļas lazanju. Šāds lēmums tika pieņemts, balstoties uz piegādātāja – franču uzņēmuma “Comigel” – sniegto informāciju par veiktajām pārbaudēm, kuras uzrādīja, ka produkti satur 60 līdz pat 100 procentus zirgu gaļu. Lazanju ražoja “Comigel”, taču tā tika pārdota ar “Findus” tirdzniecības zīmi. Arī Šveicē tirdzniecības tīklā “Coop” ar šo preču zīmi pārdotajās un “Comigel” izgatavotajās lazanjās atklāta zirgu gaļa. Tāpat arī Francijā un Šveicē saldētās lazanjās atklāta zirgu gaļa, bet Zviedrijā, Nīderlandē un Vācijā no veikalu plauktiem izņemti tūkstošiem maltīšu, kuru sastāvā, iespējams, ir zirgu gaļa, kas nav norādīta uz iepakojuma.

“Comigel” savu vainu notikušajā noliedz, skaidrojot, ka uzņēmums gaļu caur savu filiāli Luksemburgā iepircis no franču uzņēmuma “Spanghero”. Savukārt “Spanghero” uzstāj, ka tam gaļu piegādājušas divas lopkautuves no Rumānijas. Arī tās savu vainu neatzīst. Vakar kļuva zināms, ka zirgu kautķermeņos, kas no Britānijas eksportēti uz Franciju, atklāts veterinārais medikaments fenilbutazons, kas var būt kaitīgs cilvēka veselībai. Taču šis medikaments, kas cilvēku organismā retos gadījumos var izraisīt nopietnus asinsrades traucējumus, nav konstatēts uzņēmuma “Findus” produktos.

Saistībā ar zirgu gaļas skandālu Brisele aicinājusi visas dalībvalstis, sākot no 1. marta, trīs mēnešus izlases kārtībā veikt DNS pārbaudes pārstrādātas liellopu gaļas produktiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+