×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Zirgs – latviešu mīļdzīvnieks


Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Rakstu jums pirmo reizi. Klusēt vairs nevaru. Gribu runāt par zirgiem. Vai tad mēs esam tauta, kas lieto uzturā šā dzīvnieka gaļu? Saprotu, ka dažiem cilvēkiem tas ir labs bizness, kur var pelnīt lielu naudu, zirga gaļu uzdodot par citas izcelsmes produkciju.

 

Uzradušās kautuves Latvijā, kur kauj zirgus. Pagājušajā gadā 13. jūnijā bija raksts par šķirnes ērzeli Simbolu, kuru pēdējā brīdī izdevās izglābt no kautuves. Statistika rāda, ka pēdējos trīs gados nokauti 1342 zirgi. Pirms vairākiem gadiem divas grūsnas šķirnes ķēves nav varēts izglābt, jo bija jau nokautas. Tad jāpajautā – kur palika kumeliņi, kurus ķēves nēsāja? Mani pārsteidz, ka neviens zirgus neaizstāv. 11. marta raidījumā kāds ierēdnis stāstīja, ka pats lieto zirga gaļu, jo tā esot delikatese. Tagad nav kara laiks, nav bads, tāpēc jāizbeidz tā zirgu slaktēšana. Diezgan bieži iznāk braukt pa ceļu cauri agrofirmai “Tērvete” garām zirgu staļļiem. Agrāk pa ceļiem un Tērvetes dabas parkā varēja redzēt cilvēkus uz zirgiem, aplokos ganāmies zirgus un kumeļus, pagājušajā gadā vairs tos neredzēju. Toties pašā ceļa malā uzcelta milzīga govju kūts, celšot vēl arī otru. Esmu runājusi ar saviem draugiem, radiem, paziņām, visi ir pret zirga gaļu. Kā var nokaut šo skaisto, gudro, uzticīgo cilvēka draugu? Zirga klātbūtne ārstē cilvēku, sevišķi labi jūtas slimie bērni.

Lūdzu, publicējiet manu vēstuli laikrakstā! Varbūt cilvēki apdomāsies un aizstāvēs zirgus, lai šī slaktēšana beigtos. Kur paliek mūsu dainas un sadzīves dziesmas par kumeliņiem? Zirgs visos laikos ir bijis latviešu mīļdzīvnieks.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+