×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Zirgskābenes zālājā

Foto - LETAFoto - LETA

Piemājas laukā, kur iesēts āboliņš ar timotiņu, apmēram 100 m2 platībā savairojušies dadži un zirgskābenes. Izrakt nav iespējams, arī aršana neko nav devusi, ir vēl sliktāk! Regulāri appļauju. Ko vēl varētu darīt? 
Biruta

 

Ja būtu sēts tikai timotiņš, varētu izmantot augu aizsardzības līdzekļus, kas paredzēti divdīgļlapju nezāļu (pie šīs grupas pieder gan dadži, gan usnes, gan zirgskābenes) ierobežošanai graudaugu sējumos. Tā kā konkrētais zālājs sastāv no viendīgļlapju (timotiņš) un divdīgļlapju (āboliņš) maisījuma, smidzināt ar herbicīdiem nedrīkst.

LAAPC Nezāļu pētniecības grupas vadītāja Ineta Vanaga uzsver, ka atkārtota nezāļu appļaušana ir efektīva, jo nomāc augšanu, neļauj veidoties jaunām ziedkopām un novērš sēklu izplatīšanos. Ja metode šķiet pārāk ilgstoša un darbietilpīga, atsevišķus augus var apstrādāt ar glifosātu herbicīdiem. Šai nolūkā nezāles aktīvas augšanas periodā vispirms nopļauj un apmēram pēc četrām dienām, kad izveidojusies rozete (3 – 6 dzīvīgas, nelielas lapiņas un augi ir 10 – 15 cm gari), tās vidū ar juveliera precizitāti ievada darba šķidrumu. Nezāles rozetes stadijā var arī apsmērēt ar aplikatoru (tamponu), kas piesūcināts ar glifosātu herbicīdu šķīdumu ūdenī. Piemēram, var izmantot jau gatavu darba šķidrumu Roundup Quick (deva – 3,33 l uz 100 m2), ko atļauts lietot vienreiz sezonā.

Pirms apstrādes nezāļu lapas ieteicams norobežot (piemēram, ar koka dēlīti) tā, lai darba šķidrums nenopilētu uz āboliņa lapām. Ja preparāts nonāks uz tauriņziežiem, tie apdegs un iznīks. Darbu veic, kad augu lapas ir sausas un tuvāko divu stundu laikā nav paredzams lietus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+