×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

“Zirgu pastā” mazos skatītājus gaidīs “Jokdara Bustera pasaule”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) teātra mājā “Zirgu pasts” 25. februārī un 11. martā būs skatāma Dramatiskā teātra aktiera programmas 4. kursa studentu diplomdarba izrāde bērniem “Jokdara Bustera pasaule”, kuru iestudējusi režisore Zane Kreicberga, LA.lv uzzināja LKA.

LKA “Radošās darbības centrs” vadītāja Monta Kononova stāsta, ka “Jokdara Bustera pasaule” tapusi pēc dāņu rakstnieka Bjārnes Roitera tāda paša nosaukuma grāmatas, kas sarakstīta 70. gados, bet Latvijā izdota 90.gados Mudītes Treimanes tulkojumā. Tas ir jautrs un aizkustinošs stāsts par zēnu Busteru, kura tēvs ir darbu zaudējis cirka mākslinieks. Arī Busters pieprot dažus burvju trikus, kuru dēļ viņš gan iekuļas nepatikšanās, nonākot direktora kabinetā, gan iegūst darbu piena veikalā. Burvju triki Busteram palīdz pārmācīt arī ļaundari Larsu no vecākās klases un … iemīlēties.

Izrādes režisore ir Zane Kreicberga, kas šo materiālu 1998. gadā iestudējusi teātrī “Skatuve” ar Egonu Dombrovski titullomā. Toreiz izrāde saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kā gada labākā izrāde bērniem. Šoreiz iestudējums tapis divos sastāvos, lai visiem topošajiem aktieriem būtu iespējams parādīt savas prasmes aktiera meistarībā, skatuves kustībā un cirka pamatos, kuri apgūti docentes Ritas Lūriņas vadībā. Tie, kas redzējuši iepriekšējo izrādi, pazīs Valda Zilvera mūziku, tāpat Larsena kundzes lomu arī šajā iestudējumā spēlēs aktrise un Akadēmijas lektore Anita Sproģe.

Izrādes scenogrāfiju un kostīmus veidojusi Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas 2.kursa studente Austra Hauks, bet gaismu mākslinieks ir Egils Kupčs. Kursa vadītāja ir profesore Anna Eižvertiņa.

25. februārī plkst. 13 un 11. martā plkst. 19 izrādē spēlēs Kārlis Tols, Ance Strazda, Kārlis Derums, Lelde Dreimane, Eduards Johansons, Ilze Āboltiņa, Klāvs Mellis, Dace Šteinerte, Armands Ikalis un Anita Sproģe, bet 25. februārī plkst. 19 un 11. martā plkst.13 lomās iejutīsies Āris Matesovičs, Marija Linarte, Uldis Sniķers, Ance Kukule, Jānis Kronis, Samira Adgezalova, Reinis Boters, Šteinerte, Ikalis un Sproģe.

Biļetes iespējams iegādāties tikai iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” kasēs un tīmekļa vietnē “www.bilesuparadize.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+