×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Žirinovskis aicina Krimu pārdēvēt par Tauridu (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Ukrainai piederošo Krimas pussalu, kuru kopš februāra okupējusi Krievija, nepieciešams pārdēvēt par Tauridu, intervijā telekanālam “LifeNews” paziņoja odiozais Krievijas politiķis Vladimirs Žirinovskis.

Pašreizējais pussalas nosaukums ir “izteikts Krimas tatāru” nosaukums, bet tam vajadzētu būt grieķu, norādīja politiķis.

“Taurida ir grieķu nosaukums. Un Sevastopole, Feodosija, Kerča, Eipatorija – tie visi ir grieķu. Krima ir izteikts Krimas tatāru nosaukums. Visam ir jābūt sākotnējam. Nevis Volgogradai, bet Caricinai, nevis Kirovai, bet Vjatkai, nevis Uļjanovskai, bet Simbirskai, nevis Noginksai, bet Bogorodskai,” skaidroja Žirinovskis.

Politiķis arī sacīja, ka viņa vadītā liberāldemokrātu partija ierosinās pieņemt Valsts domē aicinājumu valdībai par to, ka Krima būtu jāpārdēvē par Tauridu.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Vai tad Kaļiņingradas apgabalam nevajadzētu atdot seno nosaukumu Austrumprūsija? Un cik tad ilgi sauksim Karalaučus vai Kenigsbergu par galīgi neiederīgo Kaļiņingtadu? Un pārējāss Austrumprūsijas pilsētas? Un kā tad ar Japānai atņemtajiem īpašumiem? Un arī pats Maskavas nosaukums nemaz nav krievu bet balfiešu izcelsmes jo atrodas upes mazā Kava (Moskva reka) krastos

 2. … Griekijas tirdzniecibas vajadzibam atvertas kolonijas, Melnas juras krastos, atradas tur tikai ar lokalas tautas atlauju … laikam jau Zirinovskis taisa celu uz Khazarijas atjaunosanu , jo pasaule izpludusiem khazariem klust karsti vinu iekarotas zemes un ir jamekle kur paglabties, izlietojot pec pienemtam konvencijam par autohtono tautu tiesibam iespeju atgriezties … jo citur ka Baltija neizdevas izskaust autohtonas tas tautas … !

 3. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Labāk būtu nosaukt par Bļinu. Labi skanētu: Bļin naš!

 4. labaak jau nosaukt par ZIDOVKU.

 5. Vispār, Žirinovska mājiens varētu būt, ka Krieviju vajag pārdēvēt par Maskaviju…

  Latviešu valodā tas nosaukums gan ir Taurija. Tas ir senākais un radies no tauru nosaukuma. Ja krievi tā turpinās, latvieši varētu paprasīt atpakaļ senās baltu zemes līdz pat Maskavai.

 6. Es domāju, ka okupēto pussalu vajag pārdēvēt par “Žirinsku” !

 7. palasiet cenzornet uzzināsiet vairāk kastur notiek.

 8. viņs gribēja teikt Stavrida

Draugiem Facebook Twitter Google+