×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. augusts, 2014
Drukāt

Uldis Šmits: Žirinovskis un Piontkovskis (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā ierasts neņemt par pilnu Vladimiru Žirinovski, jo viņš, kā tiek uzsvērts, ir “skandalozs politiķis” un kopš laika gala uzņēmies Kremļa galma āksta lomu. Tieši tāpēc ērti izmantojams dažādu mājienu un vēstījumu nodošanai ārpasaulei. Attiecībā uz Baltiju Žirinovskis to darījis visai bieži, kaut, protams, ne vienmēr viņa sacīto, piemēram, jau labi pasen izteiktos prātojumus par radioaktīvo izgāztuvju un milzu ventilatoru izvietošanu pie Baltijas valstu robežām, ir vērts uztvert burtiski. Tomēr viņam piemīt sava veida spējas murgainās metaforās ietērpt zināmas politiskas tendences vai vismaz noteiktu aprindu noskaņojumu. Galu galā viņš ir arī Krievijas Valsts domes ilggadējs vicepriekšsēdētājs, tātad pavisam oficiāla augsta ranga amatpersona. Un, ļoti iespējams, Žirinovska nesenā spriedelēšana TV kanālā “Rossija 24”, ka lēmums par Trešo pasaules karu esot jau Kremlī pieņemts un ka Baltijas valstis un Polija “tiks aizslaucītas”, nebija vis gluži improvizācija viena aktiera teātrī, bet plašāka uzveduma sastāvdaļa.

Žirinovska TV intervija notika tajā pašā dienā jeb 8. augustā, kad parādījās pazīstamā politologa Andreja Piontkov­ska publikācija “Putins nodomājis uzvarēt 4. pasaules karu” (3. pasaules karš politologa uztverē bija aukstais karš). Pats Piontkovskis šo nejaušo sakritību ievēroja. Viņaprāt, Krievijas politiku arvien vairāk iespaidojošā “kara partija” ir guvusi Kremlī atsaucību, jo atšķirībā no Ukrainas krīzes mierīga atrisinājuma piekritējiem jeb “miera partijas” piedāvā Putinam, kā savā blogā ironiski rak­sta Piontkovskis, “krietni romantiskāku un iedvesmojošāku scenāriju”. Proti, “krievu pasaules” karu pret “pūstošo dekadentisko anglosakšu pasauli” un pret Rietumu demokrātiju vispār. Pēc Krimas anšlusa Putins teorētiski iezīmēja tālāko ceļu uz “krievu zemju savākšanu”, kas prasa robežu pārbīdes vismaz divās NATO dalībvalstīs – Igaunijā un Latvijā. Krievijai gan nav pa spēkam satriekt Rietumus ne ekonomiski, ne konvencionālā karā, taču pastāv viens līdzeklis – atklāta vai vāji slēpta šantāža, ka tiks izmantoti kodolieroči. Kā atgādina politologs, nesalīdzināmi vājākās Ziemeļkorejas režīmam pietiek “tikai ar vienu spaini kodolatkritumu”, lai tiranizētu civilizētās zemes… Tāda iebiedēšanas taktika balstās uz Rietumu nevēlēšanos ielaisties militārā konfrontācijā un tur pieņemto atziņu, ka cilvēka dzīvība ir visaugstākā sargājamā vērtība, tāpēc pati kodolkara, lai cik “ierobežota”, varbūtība Rietumos tiek uzskatīta par veselajam saprātam neaptveramu. Piontkovskis aplūko versiju, kad labi zināmie zaļie vīriņi ar zīmotnēm vai bez tām ierodas pārbīdīt robežstabus Igaunijā Narvas apkārtnē, kur organizē attiecīgo “referendumu”, un viņš nav pārliecināts, ka tas obligāti pamudinās visas pārējās NATO valstis pildīt saistības un sodīt agresoru. Katrā ziņā Putins rūpīgi vēro savus Rietumu “partnerus”, kurus dziļi nicina un uz kuru neizlēmību cieši paļaujas.

Laimīgā kārtā runas par pasaules karu pagaidām notiek vienīgi informācijas kara ietvaros. Ko tagad saasina pret Krieviju noteiktās sankcijas, kas ir pirmais vārgais Rietumu mēģinājums runāt vienā balsī, un Maskavas atbildes sankcijas, kas būtībā iederas agrākajā Rietumu šķelšanas politikā. Baltijas valstu biežā piesaukšana šajā sakarā nav nejaušība, un piemirst Žirinovski gluži nevajadzētu, lai arī mums svarīgāk ir ieklausīties tajā, ko domā Piontkovskis. Vai cits krievu politologs Staņislavs Belkovskis, kurš allaž apgalvo, ka Putins cenšas iegūt kontroli pār Baltiju: “Igaunijā un Lietuvā viņš to nevar izdarīt, bet Latvijā – var.” Visnotaļ noderīgs atgādinājums pirms Saeimas vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Mana versija – čekas mafijas manipulāciju stūrakmens ir vienmēr noorganizēt vēl sliktāku izvēli.
  Putins labāks par Žirinovski, krievu pasaulē par zilo pasauli, Tautas frontes čekisti par Interfronti, krievu frakcija par krievu dumpi, latkretīnu frakcija par krievu frakciju.

 2. Vai vispār būtu jāpievērš kaut kāda pērtiķa Žirinovska personībai tik liela uzmanība? Ja vien, viņš nesmird to, ko viņam liek Krievijas fašistu vadonis.

 3. Kodolieročus nelieto un auksto karu izdomāja ne jau šausmu dēļ,ko tie (kodolieroči)iedvesa,bet gan tādēļ,ka kodolieroči pārvērš karu par bezpeļņas pasākumu.Pirmā aukstā kara plānotāji nebija pilnīgi droši,ka tādu pasākumu var sekmīgi novest līdz galam bez armagedona.Toties pēc padomijas sabrukuma mēs tagad droši zinām ka aukstais kars uzvaras gadījumā var dot lielu kara laupījumu un peļņu.

 4. Kads naivums? Latvija joprojam ir, un nekad nav izgajusi, no kremla ietekmes zonas. Atskiras tikai ta pasa saimnieka partijnieki ar dazadu retoriku, kas orienteta lai izpatiktu attiecigam tos pie valdisanas siles ieliekosam veletajam, kuram nav nekadu tiesibu pasam izvirzit sev velamus kandidatus.
  Attiecigu velesanu likumu, kurs nodrosina nemainigi partiju saimnieka noteikto kandidatu ievelesanu, iebidija likumos tie pasu Latvijas necela komunisti, par kuriem musu paglupo veletaju bari tik citigi veleja smuko smaidinu, frizuru un solijumu del, neskatos uz pilnigi atskirigajiem darbiem = nedarbiem.
  Sads velesanu likums, kads partijas ir nezin ka paklautiba, kurs ari nosaka visu varu Latvija, ir valsts tiess apdraudejums un nav pielaujams demokratiska valsti, jo izledz Satversme paredzeto tautas varu, liedzot tai pasai izvirzit savus kandidatus.
  Un lai ka masketos valdosie pseidopatrioti, krievu valodas citiga un nepamatota uzturesana, cekas maisu slepsana, ka ari ekonomikas graveju atbalsts runa visuzskatamak.

 5. Latvijai liktens iedalījis vissarežģītāko un nemierīgāku vietu,atrasties pie Baltijas jūras un būt krustcelēs un blakus tādai milzīgai valstij,kura savu lielumu ieguvusi nežēlīgi pakļaujot svešas teritorijas.
  Ne jau Latvija kā tāda vajadzīga bija un ir šodien šai barbariskajai Krievijai,bet gan izeja pie Baltijas jūras,ostas. Un kā Staļins savā laikā teica-pie Baltijas jūras latvieši nedzīvos.Putins,kā Staļina ideoloģijas mantinieks to ir nolēmis realizēt. Un nebūs Putina,būs cits tāds pats,jo Krievu VAIRĀKUMS atbalsta šadu politiku. Barbari atzīst tikai varu ar spēku,ar brutālu nežēlīgu spēku.Un Ušakova būtībā ir tāds pats barbars-viltīgs,melīgs,amorāls un arī savā ziņā ne visai gudrs.
  Mums tam jābūt gataviem un nekādu ilūziju par godīgu diplomātiju ar Krieviju.

 6. Ticēt Šleserim,Sudrabai un vēl tiem “vecajiem runčiem” nozīmē dziedāt slavas dziesmas paša muļķībai un amorālībai. Jā, vislielākā Latvijas nelaime patreiz ir tie līdzskrējēji,jo ja jau buldozers ceļu nolīdzinās,tad jau arī es varēšu jauki pa to pastaigāties.
  Šīs vēlēšanas oktobrī parādīs vai Latvijā un citur pasaulē vēl ir saglabājies Brīvības cīņu upuru cienīgu vīru un sievu gars,vai ir tikai pilsoņi,kuri domā vispirms ar vēderu.

 7. Piontkovskis pareizi izklasta pasreizejos notikumus!ja ASV sola tikai oktobri sutit uz Baltijas valstim tankus,tad riciba var but novelota!un vispar ko velti muti varstit!vajadzeja izdarit un viss!nedomaju viss ka rietumi ir vajaki pa krieviju!vienigi neskanas kas valda sabiedroto puse nak Putinam par labu!

 8. Nepareiza orientācija Krievijai. Kas tad ir sīkās Baltijas republikas salīdzinājumā ar Amerikas plašumiem!!!!!! Kāpēc Krievijai necerēt uz to pusi?

 9. Šlesers jau gadiem mudina latviešu ražotājus apgūt “plašo Krievijas teritoriju” un daudzi nu nonākuši bankrota priekšā, tā vājinot valsts spēju pretoties kaimiņa invāzijai Latvijā.
  To pašu, tikai citā veidā, dara Sudraba, rūpējoties par jaunas Saskaņas satelītpartijas nokļūšanu saeimā, lai tādējādi nodrošinātu saskaņiešu nonākšanu pie varas. Ne par velti Sudrabas tuvākais paziņa ir Kremļa cilvēks Stepašins, kas nupat Britu premjeram nosūtījis vēstuli ar brīdinājumu neatbalstīt Ukrainas “neofašistus”. Cieņā arī bijušais KGB darbonis Grigalis, kam arī jānonāk saeimā.
  Partijai ziedota liela nauda, par kuras izcelsmi Sudraba ne par ko negrib runāt.
  Tomēr ir latvieši, kam Sudraba joprojām liela autoritāte, cīnītāja par tikai viņai zināmām pārmaiņām Latvijā.

 10. Var tikai apbrīnot Sudrabas, Šlesera un citu krievnacistu līdzskrējēju stulbumu un nelietību ! Vai tiešām tagad nav redzama Putina un viņa fašistu bandas morāle un mērķi ??? Viss ir redzams un saprotams,tikai šiem kangariem ne .

 11. šo rakstu vairākas reizes derētu izlasīt SC ,Šlesera un Sudrabas līdzskrējējiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+