Zirne izcīna desmito vietu pirmajā PK posmā kamaniņu braukšanā 0

Latvijas kamaniņu braucēja Ulla Zirne sestdien Austrijas trasē Īglsā ar teicamu otro braucienu spēja izcīnīt desmito vietu sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā, kamēr Elīza Cauce šoreiz ierindojās 18.pozīcijā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Latvijas kamaniņu braucējas, uzsākot olimpisko sezonu, pirmajā startā nebija pārāk veiksmīgas, Zirnei ieņemot 17.vietu, bet Caucei esot vēl divas pozīcijas zemāk. Tomēr otrajā startā Zirne bija krietni labāka, uzrādot septīto rezultātu, kas summā ļāva iespraukties labāko desmitniekā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva divkārtējā olimpiskā un septiņkārtējā pasaules čempione Natālija Geizenbergere, kura divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 20,488 sekundēm.

Zirne viņai zaudēja 0,481 sekundi, bet Cauce bija vēl par 0,187 sekundēm lēnāka.

Visu goda pjedestālu aizņēma Vācijas sportistes, jo Geizenbergerei 0,173 sekundes zaudēja Dajana Eitbergere, kura tikai par trim sekundes tūkstošdaļām pārspēja Tatjanu Hifneri. Tikmēr fiasko otrajā braucienā piedzīvoja amerikāniete Erina Hemlina, kura pēc pirmā starta bija otrā, bet beigās palika vien 21.pozīcijā.

Geizenbergere bija līdere jau pēc pirmā brauciena, trasi veicot 40,277 sekundēs, par 0,053 sekundēm pārspējot Hemlinu, bet vēl 31 sekundes tūkstošdaļu viņai zaudēja tautiete Jūlija Taubica, kura beigās sacensības noslēdza piektajā vietā.

Tikmēr Zirne atradās 17.vietā, līderei zaudējot 0,274 sekundes, bet Cauce bija vēl par 0,025 sekundēm lēnāka.

Otrajā startā Caucei savu sniegumu neizdevās uzlabot, braucienā ieņemot 21.vietu, tikmēr Zirne nobrauca ļoti labi, ilgu laiku esot brauciena līdere.

Sestdien olimpisko sezonu sāks arī divnieku ekipāžas, kur dalībnieku vidū būs Andris Šics/Juris Šics un Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs. Divniekiem sacensības sāksies plkst.14.10 ar pirmo braucienu, bet turpināsies plkst.15.30, kad tiks uzsākts otrais brauciens. Sacensības translēs “Best4Sport” televīzijas kanāls.

Jau vēstīts, ka Zirne piektdien izcīnīja trešo vietu Nāciju kausā un nopelnīja dalību sestdienas sacensībās, bet Caucei vieta pamatsacensībās jau bija garantēta.

Tikmēr Elīna Ieva Vītola, Anda Upīte, Sigita Bērziņa un Kendija Aparjode netika pie iespējas startēt pamatsacensībās.

Iepriekšējā sezonā Cauce kopvērtējumā ieņēma 11.vietu, individuālajās sacensībās palikdama bez goda pjedestāla. Īglsas trase viņai bija neveiksmīga, jo pasaules čempionātā otrajā braucienā latviete piedzīvoja kritienu un palika bez rezultāta.

Savukārt Zirne iepriekšējā sezonā kopvērtējumā ierindojās 13.pozīcijā. Tāpat arī viņai Īglsas trase nebija īpaši veiksmīga, jo planētas meistarsacīkstēs tika gūta 40.vieta.

Svētdien vīru sacensībās piedalīsies Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods un Riks Kristens Rozītis. Tāpat svētdien norisināsies arī komandu stafete.

Kamaniņu braukšanas jaunās Pasaules kausa sezonas pirmajam posmam reģistrējušies sportisti no 31 valsts, kas ir lielākais skaits sacensību vēsturē. Pasaules kausa pirmajam posmam reģistrējies 71 vīru sportists, 65 dāmas, 36 divnieku ekipāžas, kas veido 15 potenciālas stafetes komandas.

Līdz šim lielākā pārstāvniecība kamaniņu sportā tika sasniegta pagājušajā sezonā, kad atsevišķiem mačiem pieteicās 29 valstu sportisti. Zīmīgi, ka šī Pasaules kausā ir četrdesmitā sezona.

Pasaules kausa sezona janvāra beigās noslēgsies ar Eiropas čempionātu Siguldā. Phjončhanas olimpisko spēļu atlase ilgs līdz 31.decembrim, bet Latvija, visticamāk, sacensībās piedalīsies ar maksimālo dalībnieku skaitu – trim vīriem, trim dāmām un divām divnieku ekipāžām.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).