Laukos
Dārzeņi un augļi

Zirņi, pupiņas un ķirbji – tikai senās pašmāju šķirnes. Kalnciema kvartālā rīkos īpašu “Sēklu tirgu”0

Z/s ” Zutiņi” krāsainās pašmāju pupiņas

Lai pievērstu uzmanību Latvijai raksturīgām un saglabājamām augu šķirnēm, kā arī veicinātu augu šķirņu daudzveidību, 17.martā Rīgā, Kalnciema kvartālā notiks īpašs “Sēklu tirgus”, informē pasākuma rīkotāji.

Tirgū būs iespēja iepazīties ar dažādu sēklu kolekcionāriem, iegūt un mainīties ar sēklām. Piedāvājumā būs visdažādākās zirņu, pupiņu, ķirbju, tomātu, gurķu, papriku, salātu un citas vietējo seno šķirņu sēklas.

Pasākuma dienā plkst.14 Kalnciema kvartāla Vīnu veikala zālē notiks arī lekcija, kur sēklu bibliotēkas idejas Latvijā aizsācēja Sandra Stabinge stāstīs, kāpēc ir svarīgi saglabāt tieši vietējās tradicionālās sēklas

Savukārt plkst.15 apmeklētāji aicināti piedalīties sēklu maiņā, lai savas zirņu, ķiploku, pupu vai citu dārzeņu sēklas iemainītu pret citu entuziastu sarūpēto.

Pasākuma rīkotāji īpaši rosina atsaukties tos, kuru krātuvēs ir Latvijas seno cukurzirņu sēklas.

No 11.00 līdz 14.00 Kalnciema kvartāla galerijā zemnieku saimniecības “Vārpa” pārstāvji mācīs bērniem iesēt garšaugus un iedēstīt dažādus stādiņus, kurus varēs ņemt līdzi, lai tos izaudzētu uz savas palodzes.

Savukārt zemnieku saimniecība “Zutiņi” kopā ar tirgus mazākajiem apmeklētājiem radīs krāšņas latvju zīmes un izliks Latvijas kontūru, bet kopā ar lielākajiem bērniem veidos zīļu vainagus, izmantojot dabas materiālus – raibas un krāsainas pupiņas.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

Pasākuma norises vieta – Rīga, Kalnciema iela 35.

LA.lv