×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Kā ātrāk iegūt zaļo zirnīšu pākstis?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Kā ātrāk iegūt zaļo zirnīšu pākstis? Varbūt dārza zirņus var audzēt no dēsta?”
 ITA PĻAVIŅU NOVADĀ

Lai ražu iegūtu ātrāk, zirņus var audzēt no dēsta. Šim nolūkam piemērotākas ir agrīnās šķirnes, piemēram, ‘Ambrosia’, ‘Oregon Sugar Pod’, ‘Szesciotygodniowy’, ‘Avola’ un citas. Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta Zirņu selekcijas grupas vadītāja Gunta Jansone iesaka kasetēs ar atsevišķām ligzdām vai podiņos sēt pa vienai sēklai. Sākumā sējumus novieto siltumnīcā, bet, kad dēsti pastiepušies līdz 10 cm gari, tos stāda dobē (30–40 dēstu kvadrātmetrā). Kaut gan zirņiem veidojas sazarota mietsakne, pārstādīšanu dēsti pacieš labi. Dāsnu un kvalitatīvu ražu var iegūt tikai kārtīgi iekoptā un mēslotā augsnē. Stādījumi ir jālaista. Zirņu pākstis var vākt 8–10 dienas pēc ziedēšanas, zaļos zirnīšus – pēc 12–15 dienām.

Lai iegūtu agrīnāku pākšu ražu, zirņus var sēt agrāk un dobes pārklāt ar agrotīklu. Tad dīgstošos zirņus nebojā putni. Segums arī paātrina ražu par 10–12 dienām. Agrotīklu noņem, kad augi izauguši 15–20 cm gari.

Dīgšanu var paātrināt, sēklas iepriekš uzbriedinot vai izdiedzējot. Vispirms zirņus 15–20 stundas mērcē ūdenī. Kad tie piebrieduši, novieto starp divām mīksta auduma kārtām un patur siltā vietā, palaikam samitrinot audumu, lai atkal neiekalst. Dobē liek, kad parādās līdz 2 mm gari asni. Dārzā zirņus parasti sēj vai stāda apmēram 1 m platās dobēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+