×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Žitluhinai jauna dejas izrāde ar breika elementiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skats no izrādes "BEG" mēģinājuma.

Svētdien, 7. decembrī, un pirmdien, 8. decembrī, plkst. 19 Zirgu pastā notiks horeogrāfes Olgas Žitluhinas, komponista Kārļa Lāča un breika dejas apvienības “Camelot” jaundarba – dejas izrādes “BEG” (“Skrējiens”) pirmizrāde, informē rīkotāji.

Laikmetīgās dejas izrāde “BEG” ir šogad tapis jaundarbs, kura idejas pamatā ir tematika par straujo laika plūdumu, mūžīgo skrējienu, savstarpējām attiecībām un dzīvē garām skrienošiem ļaudīm. Savukārt izrādes forma, kas savieno breiku un citas mākslas, aicina uz pārdomām par to, kur beidzas sacensības un sākas māksla, kur māksla pāraug sacensībās?

Olga Žitluhina kā idejas autore izrādē mēģina savienot it kā nesavienojamo – klaviermūziku, breika deju un savu īpašo laikmetīgās dejas stilu. Rezultātā ir tapusi aizraujoša dejas izrāde, kas uzrunās laikmetīgi domājošos, jaunu mākslas formu baudītājus un katra projektā iesaistītā mākslinieka un mākslas virziena cienītājus.

Sadarbību ar breika dejas apvienības “Camelot” dejotājiem Olga Žitluhina sāka pērn ar izrādi “Saules taka”, kurā izmantoja Ērika Ešenvalda kokļu mūziku. Šo izrādi skatītāji un kritiķi augstu novērtēja, un tā tika nominēta Spēlmaņu nakts balvai. Savukārt Olgas Žitluhinas darbs laikmetīgajā dejā tikko novērtēts ar Spēlmaņu nakts balvu par laikmetīgās dejas izrādi “Ārā”.

Gan 7., gan 8. decembrī papildus dejas izrādei “BEG” skatītāji varēs vērot vēl divus laikmetīgās dejas priekšnesumus – Elīnas Lutces un Gunta Spridzāna “SOLO”, kas būs darbs procesā no viņu topošām soloizrādēm, kuru pirmizrades paredzētas pavasarī.

Abi izrāžu vakari tiek organizēti ikgadējā dejas notikuma “Viss baltā” ietvaros, kas katru gadu jau kopš 2010.gada iezīmē savdabīgu viņas un viņas domubiedru aizejošā gada darbu bilanci – sasniegumus un padarīto.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+