Foto – LETA

Zivis, kas sadzīvo piemājas dīķī 0

Vai piemājas dīķī kopā var audzēt karpas, līņus un brekšus? Vai zivis savstarpēji nekonkurēs par barību? 
PĒTERIS JELGAVAS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

– Šīs zivis var ielaist vienā dīķī, jo tās netraucēs cita citai. Piebarojot visas ēdīs vienu un to pašu barību. Ja ūdenstilpe ir pietiekami liela un dabiskā barības bāze bagātīga, zivis savstarpēji nekonkurēs, – apgalvo zemnieku saimniecības ‘’Zivtiņas’’ saimnieks Aldis Vendeliņš.

Salīdzinot ar brekšiem un līņiem, karpas aug straujāk – labos barošanās apstākļos to svars divos trijos gados sasniedz vienu kilogramu. Izbarojot kviešu graudus, barības izmantojamības koeficients ir aptuveni 3,5 (zivij vajag apēst 3,5 kg, lai tā pieaugtu svarā līdz kilogramam). Karpas ir ne tikai lielākas un spēcīgākas, bet tām ir arī garšīgāka, treknāka gaļa nekā brekšiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Plauži ir plakanas, platas zivis ar tumšām spurām, turklāt asakainas. Aug lēnāk – lai sasniegtu kilogramu, jāpaiet 4–5 gadiem. Jaunāki plauži ir pelēki sudraboti un ļoti līdzīgi pličiem. Pieauguši maina krāsu, tiem parādās bronzas krāsas spīdums, un tad lielās zivis bieži dēvē par brekšiem. Tie barojas galvenokārt ar ūdenskukaiņiem, odu kāpuriem un jaunajiem ūdensaugu dzinumiem. Ja dīķa saimnieks kādā citā ūdenstilpē nomakšķerēs lielus brekšus un ielaidīs tos savā dīķī, jāņem vērā, ka nākamajā pavasarī tie nārstos. Dīķī būs papilnam mazo zivtiņu, radīsies pārapdzīvotība (līdzīgi kā ar karūsām, karpām), trūks barības un zivis sāks nīkuļot. Lai mazie plaudīši pārāk nesavairotos, dīķī, it īpaši, ja tur intensīvi nezvejo, pēc 1–2 gadiem noteikti vajag ielaist sanitārus, piemēram, līdakas, lai tos izretina.

Līnis ir kūtra zivs, zāļu iemītniece, aug ļoti lēni, viena kilograma masu sasniedz astotajā līdz desmitajā dzīves gadā. Vairāk rokas pa dūņām, meklējot dabisko barību – sīkos dzīvnieciņus, trīsuļodu kāpurus, vēžveidīgos, arī ūdensaugu dzinumus. Neraugoties uz lēnaudzību, makšķernieki tūļīgos resnuļus – līņus – augstu vērtē vairāku iemeslu dēļ. Turklāt tīrā ūdenī augušai zivij ir ļoti garšīga gaļa.

Lai visām zivīm būtu normāls pieaugums, A. Vendeliņš iesaka tās barot ar kviešu vai tritikāles graudiem. Tos var dot veselus vai placinātus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.