Latvijā
Novados

Zivis ķer ar sirdi, ne ar āķi: Bauskā pavadīti jau otrie “Vimbu svētki”0

Publicitātes foto / Edgars Namiķis

Saulaini, skanīgi un ar labiem copes rezultātiem 15. aprīlī Bauskā pavadīti jau otrie “Vimbu svētki”, kas pulcēja makšķerniekus, to ģimenes, baušķeniekus, kā arī viesus no tuvākām un tālākām Latvijas pilsētām, portālu LA.lv informēja Bauskas pašvaldībā.

Rīta agrumā gar Mūsas upes krastu jau pulcējās pirmie makšķernieki, slējās mājražotāju un amatnieku teltis, kā arī notika svinīga rosība, lai godam sagaidītu jau otros “Vimbu svētkus”.

“Mums šeit ļoti patīk – visu apskatījām, bet tagad vērojam kā makšķernieki copē vimbas. Bijām arī pirmajos svētkos, bet šogad šķiet, ka visa kā ir vairāk – atrakcijas, cilvēku, arī laikapstākļi labāki. Ir ko redzēt, darīt, padomāts arī par bērniem,” priecājas Raimonds un Biruta Ivanovi no Bauskas. Līdzīgās domās ir arī baušķeniece Ilze Ezīte: “Ar laikapstākļiem gan ir paveicies – grēks neizmantot. Tāpat svarīgi, ka bērniem ir ko darīt, viņus īpaši priecē ziepju burbuļi.”

Svētku neiztrūkstoša sastāvdaļa ir labas gribas makšķerēšanas sacensības, uz kurām īsteni copes entuziasti bija ieradušies vēl krietnu laiku pirms reģistrēšanās sākuma. Makšķernieki izpētīja upes krastu un jau rīta agrumā izvilka pirmās vimbas. Šogad sacensībās piedalījās 96 makšķernieki, kuru vidū bija pieredzējuši copes meistari, kā arī dāmas un bērni.

Brīvdienā upe bijusi dāsna un lielākā daļa copmaņu arī tikusi pie loma. “Makšķerēšana veicas labi, vimbām lapa apetīte, bet uz āķa lien negribīgi – tik uz pašām lūpu maliņām, līdz ar to daudzas noraujas – no padsmit zivīm līdz krastam tikušas vien sešas,” stāsta baušķenieks Sandis Auziņš. Netālu no Sanda makšķerēja Nauris Indrušonoks no Bērziem. Viņš ar copi ir pazīstams jau no 6 gadu vecuma, un pirmajās sacensību stundās tiesnešiem jau bija nodevis divas vimbas. “Zivis trāpās caurmērā vienādas – sacensību rezultātu izšķirs svars. Ja laiks būtu apmācies, tad arī labāk ķertos,” teic Nauris.

Upmalā darbojas arī Māra Ķeņģe no Jelgavas. Viņa uz svētkiem ieradusies kopā ar meitas vīru, lai iemēģinātu roku makšķerēšanā: “Laiku šodien solīja jauku, tāpēc nolēmām atpūsties Bauskā. Priecē, ka padomāts par visiem apmeklētājiem – katrs atradīs sev ko saistošu. Ja laiks atļaus, brauksim arī nākamos gadus, jo labas emocijas var smelties tepat Latvijā – nav jādodas aiz trejdeviņiem kalniem!”.

Labas gribas makšķerēšanas sacensību apbalvošanu vadīja Māris Olte un makšķerēšanas čempions Pēteris Lideris. Par balvām rūpējās Guntis Andersons, zivju piebarošanas ēsmas ražotnes “N-G mix” vadītājs. Apbalvojumus ieguva vecākais dalībnieks Valdis Stuļģis, jaunākais dalībnieks Jānis Barans un prasmīgākā dāma Māra Ķeņģe. Trešo vietu ar 700 gramu smagu vimbu ieguva Aivis Tirelis, 730 gramu vimbu un otro vietu ieguva Inese Priedīte, bet 740 gramu vimbu un pirmo vietu izcīnīja Juris Aigars Āboliņš. Makšķerēšanas sacensību veiksminieki pierāda to, ka cope vieno visus – vecums, dzimums vai nodarbošanās nav noteicējs.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Pār bortu no prāmja iekritušais vīrietis atrasts miris
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Policija izplata paziņojumu pēc kāda “BMW” vadītāja dižošanās soctīklos
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Notikusi laupīšana restorānā Mežaparkā
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
19 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā”
3 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
VIDEO. Ugunsgrēkā vasaras nometnē Krievijā gājuši bojā 4 bērni
1 stunda