×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. jūnijs, 2014
Drukāt

Vai nelielā dīķī sprostos var audzēt vērtīgas zivis? Audzētāju pieredze

Foto - "BIOR"Foto - "BIOR"

Vai nelielā dīķī bez caurteces sprostos iespējams audzēt vērtīgās zivis (stores, palijas), lai varētu redzēt un kontrolēt, kā tās barojas? 
AIVARS

Paliju audzēšanai optimāla ūdens temperatūra ir +8…+13 °C, bet storēm tā ir +18…+24 °C. Audzēt kopā siltūdens un aukstūdens sugu zivis nevar, piemēram, +19 °C temperatūra (un vairāk), kad stores sāk aktīvāk baroties, palijām var būt nāvējoša.

Ja dīķī ir stāvošs ūdens un tas nav nolaižams, zivju audzētavas “Tome” vadītājs Ivars Putviķis neiesaka tajā likt sprostus. Piemēram, stores barību uzņem no grunts, tādēļ sprostos audzēt tās gandrīz nav iespējams. Nelielās ūdenstilpēs, kur intensīva zivju audzēšana vispār nav vēlama, noteikti nedrīkst tos izmantot! Nogrimušie zivju ekskrementi un barības atliekas krāsies turpat apakšā zem sprostiem un vasarā pūs, radot labvēlīgu vidi dažādu baktēriju un parazītu attīstībai. Mazos dīķos zivis vajadzētu pieradināt ēst konkrētā vietā un kontrolēt, vai visa barība tiek apēsta. Tad ūdens dīķī tiks mazāk piesārņots.

Dīķos ar caurteci peldošos sprostus var mēģināt novietot straumē, lai svaigais ūdens zivju radītos sārņus arvien aiznes projām. Audzējot nelielos apjomos, parasti izmanto paštaisītus sprostus no plastmasas cauruļu karkasa un kaprona linuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+