×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. jūnijs, 2014
Drukāt

Zivjērgļiem izšķīlušies trīs mazuļi

Ekrānšāviņš no http://pontu.eenet.ee/Ekrānšāviņš no http://pontu.eenet.ee/

Maija pēdējās dienās zivjērgļu ligzdā, ko iespējams novērot ar interneta tiešsaistes palīdzību, izšķīlušies trīs mazuļi, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Dabas fondā.

Mazuļi izšķīlušies ar dažu dienu atstarpi – pirmais dienasgaismu ieraudzījis 24. maijā, otrs mazulis – 26. maijā, bet trešais zivjērglis izšķīlies 28. maijā.

Zivjērgļi sāk perēt uzreiz pēc pirmās olas izdēšanas, tāpēc arī mazuļi izšķiļas dažādos laikos. Perēšana šiem plēsīgajiem putniem ilgst aptuveni piecas nedēļas, un galvenokārt perē mātīte. Pēc tam, kad mazuļi izšķīlušies, tos silda un sargā tikai mātīte, bet tēviņa uzdevums ir gādāt barību. Mazie putnēni lidotprasmi apgūst tad, kad ir sasnieguši aptuveni astoņu nedēļu vecumu.

Tiešsaistē novērojamā zivjērgļu ligzda atrodas Viesītes novadā. Ornitologiem tā ir zināma kopš 2008. gada, taču jau iepriekš zināmie ērgļu novērojumi liek domāt, ka tie te ligzdoja jau arī agrāk.
Pirmais zivjērglis pie ligzdas novērots 3. aprīlī – tas bija agrākais šogad zināmais šīs sugas novērojums Latvijā. Savukārt ligzdošanu zivjērgļu pāris sāka 7. aprīlī.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +11.6
Daugavpils +13.6
Saldus +15
Liepāja +6.6
Jelgava +16
Ventspils +5.7
Limbaži +13
Madona +12
Rēzekne +13
Draugiem Facebook Twitter Google+