Zivju milti kā mēslojums 0

Mums ir dārziņš Plakanciemā. Vēlos uzzināt, cik vērtīgi ir zivju milti kā augu mēslojums? Nezinu, kā tos lietot, kurām kultūrām dot un cik bieži… 
Kozlovska Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Lasīt citas ziņas

Latvijā vienīgais uzņēmums, kas ražo un tirgo organisko mēslojumu Zivju milti, ir SIA “Kalifeks”. Kā stāsta ražošanas direktors Dmitrijs Kuzņecovs, zivju miltus fasē un pārdod kā mēslošanas līdzekli tad, ja tie nav derīgi lopbarībai – proti, satur paaugstinātu skābes daudzumu. Zivju milti satur augiem nepieciešamos mikroelementus un makroelementus (NPK attiecība: 6-4-0,4). Šis organiskais mēslojums uzlabo augsnes struktūru, ūdens un gaisa režīmu, veicina aktīvu zaļās masas augšanu, sakņu sistēmas attīstību un nostiprināšanos, kā arī ziedu un augļu veidošanos. Mēslojums barības vielas izdala pakāpeniski, tādējādi neapdedzina un nepārbaro augus.

Zivju milti kā organiskais mēslojums noder dažādām kultūrām – tomātiem, pipariem, gurķiem, kabačiem, bietēm, burkāniem, redīsiem un citiem dārzeņiem.

Lietošanas devas:

CITI ŠOBRĪD LASA

• Gatavojot substrātu dēstu audzēšanai, uz 1 kubikmetru var pievienot 2 – 4 kg zivju miltu.

• Stādot paliekamā vietā, bedrītē ieber 20 – 40 g (1 – 2 ēdamkarotes) mēslojuma un kārtīgi sajauc ar zemi.

• Gatavojot augsni sējai vai stādīšanai atklātā laukā, uz 1 kvadrātmetru augsnes iestrādā 200 – 400 g zivju miltu, labi samaisot ar augsni.

• Papildmēslošanai vienreiz mēnesī uz kvadrātmetru izkaisa 100 – 200 g zivju miltu, tad ierušina ap augiem un salaista. Šādi veģetācijas periodā tos var piebarot trīs reizes.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.