×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Piemājas dīķī savairojušās dēles. Ko darīt? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Piemājas dīķī savairojušās dēles. Ko darīt? VELTA JELGAVAS NOVADĀ

Latvijā mājo vairāku sugu dēles. Parastā zivju dēle (Piscicola geometra) ir apmēram 2 cm gara. Visbiežāk sastopama zāļainos dīķos, kur aug meldri, grīšļi, ir dūņu slānis un bieži vien gultni klāj nesadalījušos lapu kārta. Aukstajos mēnešos, kad zivis ir mazaktīvas, dēles tās viegli atrod un, ievainojot ādu, rada infekcijas iespējamību. Dēles barojas ar zivju asinīm. Masveidā savairojoties, parazīti apgrūtina zivju kustības, barības uzņemšanu un izraisa anēmiju.

Bīstama ir arī parastā žokļdēle (Haemopis sanguisuga) – tā pārtiek no sīkiem ūdens dzīvniekiem, uzbrūk zivju mazuļiem. Medicīnas dēle (Hirudo medicinalis) pārkož ādu un sūc asinis. To izmēri pārsniedz 15 cm, un ar šīm dēlēm barojas, piemēram, sami.

Ja dīķis nav pārāk liels, dēles var mēģināt savākt un iznīcināt. Zivkopji parazītus iznīcina nolaistā, sausā dīķī (ziemā to atstāj tukšu) ar nedzēstajiem kaļķiem, pamatnes kaļķošanai izmantojot 200–300 kg/ha.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Saķert un sūtīt uz briseli lai pa štuku pērk un pievienot labu reklāmu ka dēles ārstē no dažādām slimībām ka tās ir ekoloģiskas bez ķīmijas augušas latvijā vai bijušajā padomijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+