Mobilā versija
Brīdinājums +3.1°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Piemājas dīķī savairojušās dēles. Ko darīt? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Piemājas dīķī savairojušās dēles. Ko darīt? VELTA JELGAVAS NOVADĀ

Latvijā mājo vairāku sugu dēles. Parastā zivju dēle (Piscicola geometra) ir apmēram 2 cm gara. Visbiežāk sastopama zāļainos dīķos, kur aug meldri, grīšļi, ir dūņu slānis un bieži vien gultni klāj nesadalījušos lapu kārta. Aukstajos mēnešos, kad zivis ir mazaktīvas, dēles tās viegli atrod un, ievainojot ādu, rada infekcijas iespējamību. Dēles barojas ar zivju asinīm. Masveidā savairojoties, parazīti apgrūtina zivju kustības, barības uzņemšanu un izraisa anēmiju.

Bīstama ir arī parastā žokļdēle (Haemopis sanguisuga) – tā pārtiek no sīkiem ūdens dzīvniekiem, uzbrūk zivju mazuļiem. Medicīnas dēle (Hirudo medicinalis) pārkož ādu un sūc asinis. To izmēri pārsniedz 15 cm, un ar šīm dēlēm barojas, piemēram, sami.

Ja dīķis nav pārāk liels, dēles var mēģināt savākt un iznīcināt. Zivkopji parazītus iznīcina nolaistā, sausā dīķī (ziemā to atstāj tukšu) ar nedzēstajiem kaļķiem, pamatnes kaļķošanai izmantojot 200–300 kg/ha.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Saķert un sūtīt uz briseli lai pa štuku pērk un pievienot labu reklāmu ka dēles ārstē no dažādām slimībām ka tās ir ekoloģiskas bez ķīmijas augušas latvijā vai bijušajā padomijā.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+