Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
5. marts, 2014
Drukāt

Zivju pārstrādes AS “Brīvais vilnis” aptur produkcijas eksportu uz Ukrainu (1)

Sprotes

Viens no Latvijas lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem AS “Brīvais vilnis” ir apturējis savas produkcijas eksportu uz Ukrainu un samazinājis piegādes Krievijas tirgum, liecina uzņēmuma paziņojums Rīgas fondu biržā.

Uzņēmums šo lēmumu skaidro ar pēdējiem notikumiem Ukrainā, kā arī grivnas un rubļa vērtības kraso samazināšanos. Ukrainā zivju pārstrādes uzņēmums realizēja 10% no kopējā pārdošanas apjoma, bet Krievijā – 30%.

“Marta mēnesī plānojam novirzīt gatavo produkciju uz citiem, alternatīvajiem tirgiem, ražošanas apjoma samazināšana netiek plānota. Pastāv risks, ka uz laiku tiks iesaldēta daļa no atliktā maksājuma abās valstīs, bet tam nevajadzētu ietekmēt kopējos rezultātus,” atzīst kompānijā.

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure iepriekš prognozēja, ka notikumi saistībā ar Ukrainas un Krievijas attiecībām negatīvi ietekmēs Latvijas pārtikas ražotājus, īpaši saistībā ar sadarbības partneru maksātspēju. Līdz ar to krīzes ieilgšanas gadījumā valdībai vajadzētu apsvērt iespēju atbalstīt eksportētājus, vēsta LETA.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Krievija nekad nav bijusi stabils biznesa partneris. Vienmēr jārēķinās ar iepējamiem zaudējumiem.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+