Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
5. marts, 2014
Drukāt

Zivju pārstrādes AS “Brīvais vilnis” aptur produkcijas eksportu uz Ukrainu (1)

Sprotes

Viens no Latvijas lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem AS “Brīvais vilnis” ir apturējis savas produkcijas eksportu uz Ukrainu un samazinājis piegādes Krievijas tirgum, liecina uzņēmuma paziņojums Rīgas fondu biržā.

Uzņēmums šo lēmumu skaidro ar pēdējiem notikumiem Ukrainā, kā arī grivnas un rubļa vērtības kraso samazināšanos. Ukrainā zivju pārstrādes uzņēmums realizēja 10% no kopējā pārdošanas apjoma, bet Krievijā – 30%.

“Marta mēnesī plānojam novirzīt gatavo produkciju uz citiem, alternatīvajiem tirgiem, ražošanas apjoma samazināšana netiek plānota. Pastāv risks, ka uz laiku tiks iesaldēta daļa no atliktā maksājuma abās valstīs, bet tam nevajadzētu ietekmēt kopējos rezultātus,” atzīst kompānijā.

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure iepriekš prognozēja, ka notikumi saistībā ar Ukrainas un Krievijas attiecībām negatīvi ietekmēs Latvijas pārtikas ražotājus, īpaši saistībā ar sadarbības partneru maksātspēju. Līdz ar to krīzes ieilgšanas gadījumā valdībai vajadzētu apsvērt iespēju atbalstīt eksportētājus, vēsta LETA.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Krievija nekad nav bijusi stabils biznesa partneris. Vienmēr jārēķinās ar iepējamiem zaudējumiem.

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+