Mobilā versija
+3.5°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
5. marts, 2014
Drukāt

Zivju pārstrādes AS “Brīvais vilnis” aptur produkcijas eksportu uz Ukrainu (1)

Sprotes

Viens no Latvijas lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem AS “Brīvais vilnis” ir apturējis savas produkcijas eksportu uz Ukrainu un samazinājis piegādes Krievijas tirgum, liecina uzņēmuma paziņojums Rīgas fondu biržā.

Uzņēmums šo lēmumu skaidro ar pēdējiem notikumiem Ukrainā, kā arī grivnas un rubļa vērtības kraso samazināšanos. Ukrainā zivju pārstrādes uzņēmums realizēja 10% no kopējā pārdošanas apjoma, bet Krievijā – 30%.

“Marta mēnesī plānojam novirzīt gatavo produkciju uz citiem, alternatīvajiem tirgiem, ražošanas apjoma samazināšana netiek plānota. Pastāv risks, ka uz laiku tiks iesaldēta daļa no atliktā maksājuma abās valstīs, bet tam nevajadzētu ietekmēt kopējos rezultātus,” atzīst kompānijā.

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure iepriekš prognozēja, ka notikumi saistībā ar Ukrainas un Krievijas attiecībām negatīvi ietekmēs Latvijas pārtikas ražotājus, īpaši saistībā ar sadarbības partneru maksātspēju. Līdz ar to krīzes ieilgšanas gadījumā valdībai vajadzētu apsvērt iespēju atbalstīt eksportētājus, vēsta LETA.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Krievija nekad nav bijusi stabils biznesa partneris. Vienmēr jārēķinās ar iepējamiem zaudējumiem.

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (10)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (4)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Pasaule skaitļos. Kuri ir Eiropā pārdotākie auto?Amerikāņu koncerns "General Motors" nolēmis pārdot sev piederošo Eiropas auto zīmolu "Opel" (Lielbritānijā pazīstams arī kā "Vauxhall").
Draugiem Facebook Twitter Google+