Mobilā versija
+3.7°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
5. marts, 2014
Drukāt

Zivju pārstrādes AS “Brīvais vilnis” aptur produkcijas eksportu uz Ukrainu (1)

Sprotes

Viens no Latvijas lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem AS “Brīvais vilnis” ir apturējis savas produkcijas eksportu uz Ukrainu un samazinājis piegādes Krievijas tirgum, liecina uzņēmuma paziņojums Rīgas fondu biržā.

Uzņēmums šo lēmumu skaidro ar pēdējiem notikumiem Ukrainā, kā arī grivnas un rubļa vērtības kraso samazināšanos. Ukrainā zivju pārstrādes uzņēmums realizēja 10% no kopējā pārdošanas apjoma, bet Krievijā – 30%.

“Marta mēnesī plānojam novirzīt gatavo produkciju uz citiem, alternatīvajiem tirgiem, ražošanas apjoma samazināšana netiek plānota. Pastāv risks, ka uz laiku tiks iesaldēta daļa no atliktā maksājuma abās valstīs, bet tam nevajadzētu ietekmēt kopējos rezultātus,” atzīst kompānijā.

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure iepriekš prognozēja, ka notikumi saistībā ar Ukrainas un Krievijas attiecībām negatīvi ietekmēs Latvijas pārtikas ražotājus, īpaši saistībā ar sadarbības partneru maksātspēju. Līdz ar to krīzes ieilgšanas gadījumā valdībai vajadzētu apsvērt iespēju atbalstīt eksportētājus, vēsta LETA.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Krievija nekad nav bijusi stabils biznesa partneris. Vienmēr jārēķinās ar iepējamiem zaudējumiem.

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+