×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. augusts, 2015
Drukāt

Zivju, piena un gaļas produktu ražotājiem būs pieejams papildu atbalsts jaunu tirgu apgūšanai

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Komersantiem, kuru darbība ir saistīta ar Krievijas noteikto embargo zivju, piena un gaļas ražošanā, būs pieejams papildu atbalsts jaunu tirgu apgūšanai, paplašinot atbalsta saņēmēju loku un paaugstinot atbalsta intensitāti līdz 90%, paredz valdības akceptētās izmaiņas.

Kā norādīts Ekonomikas ministrijas skaidrojumā, turpmāk atbalstu programmas ietvaros varēs saņemt arī zemnieku un zvejnieku saimniecības. Tāpat tiek palielināta finansējuma intensitāte līdz 90% zivsaimniecības, zivju konservu ražošanas, piena produktu ražošanas un gaļas produktu ražošanas uzņēmumu dalībai starptautiskajās izstādēs un konferencēs, tirdzniecības misijās un kontaktbiržās ārvalstīs.

Kā ziņots, ņemot vērā Krievijas pērn 7.augustā noteiktās ekonomiskās sankcijas attiecībā uz Eiropas Savienībā ražoto produktu grupu importa aizliegumu, valdība 14.oktobrī lēma piešķirt septiņus miljonus eiro atbalstam komersantiem jaunu eksporta tirgu apgūšanai.

Tāpat komersantu atbalstam programmas “Ārējo tirgu apgūšana – nozaru starptautiskās konkurētspējas stiprināšana” ietvaros papildu tika piešķirti četri miljoni eiro. Programma tika papildināta ar jaunu atbalstāmo darbību – sagatavošanās pasākumi ieiešanai jaunos ārējos tirgos, kas ietver atbalsta saņemšanu tādām darbībām kā dalībai starptautiskajās izstādēs, tirdzniecības misiju organizēšanai, semināru un konferenču organizēšanai, starptautisku mārketinga pasākumu organizēšanai, tirgus izpētes iegādei. Šos pasākumus pēc nozaru asociāciju nospraustajām prioritātēm organizēs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Savukārt komersantu atbalstam programmas “Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings” ietvaros papildus tika piešķirti trīs miljoni eiro.

Šodien pieņemtie noteikumi attiecas uz komersantiem, biedrībām, nodibinājumiem, kooperatīviem, ostu pārvaldēm, zemnieku un zvejnieku saimniecībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+