×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. maijs, 2013
Drukāt

Zivju resursu aizsardzībai aicina Buļļupē aizliegt rūpniecisko zveju

LETALETA

Balstoties uz šā gada pavasarī veikto pētījumu, Rīgas domes deputāts Ēriks Škapars (V) iesniedzis Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai iesniegumu, aicinot Buļļupes zivju resursus aizsargāt ar likuma spēku.

Drīzumā Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā tiks izskatīti priekšlikumi likumprojektam “Grozījumi Zvejniecības likumā” un, kā uzskata Škapars, daži no tiem skar ļoti būtisku problēmu Latvijas ūdeņu bagātību saglabāšanā, jo ir saistīti ar rūpnieciskās zvejas turpmāku atļaušanu vai tās aizliegšanu Buļļupē.

Kā aģentūru LETA informēja pašvaldības deputāts, Buļļupe ir visam Lielupes baseinam nepārvērtējami svarīga zivju nārstošanas ceļa un to ziemošanas vieta.

Škapars savā iesniegumā piedāvā komisijas locekļiem iepazīties ar Latvijas makšķernieku saimē valdošajiem viedokļiem par šo problēmu, ko, meklējot iespējamos risinājumus, deputāts apkopojis personiski iniciētajā pētījumā “Sabiedriskās domas aptauja par rūpniecisko zveju Buļļupē”.

“Kā Rīgas domes deputāts aicināšu domes vadību izskatīt iespēju atteikties no Rīgas pilsētai piešķirtajiem zvejas rīku limitiem rūpnieciskajai zvejai Buļļupē. Licences liegumu zvejnieku saimniecībai, kas patlaban tur veic nozveju, būtu iespējams kompensēt, tai piešķirot tiesības pārcelt zvejas rīkus uz pilsētas teritorijā esošo Daugavas daļu. Tādējādi tiktu nodrošināta gan zivju resursu saglabāšana, gan zvejnieka aroda iespējas, gan Rīgas pilsētas intereses,” pauda Škapars.

Pētījumā “Sabiedriskās domas aptauja par rūpniecisko zveju Buļļupē” iegūtie rezultāti liecina, ka vairums jeb 80% makšķernieku uzskata, ka rūpnieciskā zveja Buļļupē ir jāizbeidz. Vēl vairāk respondentu jeb 87% atbalstītu iespējamo Rīgas domes lēmumu neizsniegt licences rūpnieciskajai zvejai Buļļupē, savukārt 68% aptaujas dalībnieku atbalsta priekšlikumu, ka pēc rūpnieciskās zvejas izbeigšanas Buļļupē makšķerēšanai tajā tiktu noteikti tādi paši vai līdzīgi aizliegumi kā makšķerēšanai citos kanālos un caurtecēs.

Par to, ka šādi liegumi spēkā bijuši jau agrāk, informēti ir 55% aptaujāto. Tāpat gandrīz visi aptaujātie jeb 97% zina, ka Buļļupe ir nozīmīgs zivju migrācijas un ziemošanas kanāls un 45% aptaujāto ir informēti par to, ka tieši tādēļ Buļļupē padomju laikā makšķerēšana bija ierobežota.

Aptauja tika veikta šā gada martā, makšķernieku populārākajās komunikācijas vietnēs aptaujājot 815 makšķerniekus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+