×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2014
Drukāt

Zivtiņš: jāpublisko dzērājšoferu vārdi (34)

Foto-LETAFoto-LETA

Satiksmes drošības uzlabošanā nepieciešams veikt vairākus kompleksus pasākumus, tostarp attīstīt Ceļu policiju, publiskot dzērājšoferu vārdus un turīgajiem pārkāpējiem likt maksāt lielākus sodus, uzskata bijušais Ceļu policijas priekšnieks un pašreizējais pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” valdes loceklis Edmunds Zivtiņš.

Zivtiņa vērtējumā satiksmes drošības situācija šobrīd ir dramatiska un atbildību varas pārstāji neuzņemas. “Varas pārstāvjus acīmredzot neuztrauc, ka ceļu policija ir novājināta tuvu nullei un slikti ekipēta, nemaz nerunājot par policistu zemajām algām, kas rada korupcijas riskus. Tāpat Ceļu policija ir apkrauta ar citiem pienākumiem, kas tiešā veidā nav saistīti ar satiksmes drošības uzraudzību.”

“Līdzšinējie plāni nestrādā, jo sistēma ir pēc būtības salauzta. Runas, ka kaut kas tiek darīts, ir pilnīgas muļķības, jo statiskas dati ir nepielūdzami un joprojām daudz bojāgājušo. Kurš valstī atbild par to, ka ir tik daudz bojāgājušo? Ja kāds gribētu ko darīt, tad atbildīgajam ministram būtu jādodas pie premjerministres lai saņemtu mandātu darba grupas izveidošanai. Šāda darba grupa analizētu situāciju ceļu satiksmē un sagatavotu priekšlikumus satiksmes drošības uzlabošanai,” norādīja Zivtiņš.

Zivtiņš uzskata, ka satiksmes drošības uzlabošanā nepieciešams ieviest kompleksus pasākumus, piemēram, tehnisko kontroles līdzekļu ieviešanu uzticēšanu pašvaldībām, personisko drošības līdzekļu dotēšanu, drošas braukšanas poligonu izveidošanu.

Tāpat Zivtiņš uzskata, ka Latvijā tāpat kā citviet ārzemēs nepieciešams ieviest soda diferencēšanu, proti, soda apmērs turīgajiem šoferiem būtu lielāks nekā parastajiem iedzīvotājiem. Arī dzērājšoferu vārdu oficiāla publiskošana no valsts puses ir atbalstāms priekšlikums.

“Miljonāram par pārkāpumu samaksāt desmit eiro naudas sodu būtu nospļauties. Tas izpaustos tā, ka gadījumā, ja cilvēks gadā pelna 100 000 eiro, viņam par ātruma pārsniegšanu sods ir lielāks. Tas ārzemēs veiksmīgi darbojas, un sods tiek noteikts atkarībā no tā, kādi ir vadītāja gada ieņēmumi. Dzērājšoferus vajadzētu ne tikai publiskot, bet vest arī pie psiholoģijas speciālistiem,” uzsvēra bijušais Ceļu policijas priekšnieks.

Zivtiņš uzskata, ka Ceļu policija būtu jāizveido ārpus Kārtības policijas kā atsevišķa struktūrvienība, kurā ir skaidrs atbildības līmenis, un šāda struktūrvienība būtu pakļauta Valsts policijas priekšniekam. Atsevišķas struktūrvienības pirmā un galvenā prioritāte būtu satiksmes drošības uzraudzība, uzsvēra Zivtiņš.

Jau ziņots, ka šogad līdz 13.jūnijam ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši jau 77 cilvēki, kas ir par 20 vairāk nekā analoģiskā periodā pērn.

Pārsvarā bojāgājušie ir jaunieši, bet par nelaimes gadījuma cēloņiem kalpojusi sēšanās pie auto stūres alkohola reibumā, kā arī ātruma pārsniegšana. Būtisks avāriju izraisīšanas un traģisko seku iemesls ir pārgalvība, kas saistāma ar autovadītāju salīdzinoši mazo gadu skaitu un nelielo automašīnas vadīšanas pieredzi.

Šogad kopējais ceļu satiksmes negadījumu skaits esot samazinājies, taču par 2% ir palielinājies iesaistīto personu un cietušo skaits.

Savukārt samazinājumu Valsts policija novērojusi to autovadītāju, kuri pie stūres sēdušies alkohola reibumā, skaitā. Pērn līdz jūnija vidum policija bija fiksējusi 1773 automašīnas vadīšanas alkohola reibumā gadījumus, bet šogad līdz 13.jūnijam policija notvērusi 1684 dzērājšoferus.

Pieaugumu policija pirmajā pusgadā novērojusi atļautā braukšanas ātruma pārkāpumu jomā, kur pārkāpumu skaits, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, ir audzis par vairāk nekā 8000 – no 40 411 ātruma pārkāpējiem no 2013.gada 1.janvāra līdz 13.jūnijam līdz 48 252 ātruma pārkāpējiem analoģiskā periodā šogad.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. ja es aiz labas sirds aizdodu draugam auto,jo esmu vieniga ceriba….bet pec tam vins uztaisa avariju,tad jaatbild ir man,kaa ipasniecei,vne??

 2. Piekrītu, par puliskošanu:)

 3. Pirmais sarakstaa noteikti buutu smirdiigaa Zive, peec tam visi vinja padotie…es zinu daudzus mentus kas braukaa paalii un neviens vinjus neaiztiek, jo vaarna vaarnai neknaabj! Lai saakumaa tiek galaa ar sevi un saviem padotajiem!

 4. Es ar tiem dzērājšoferiem rīkotos elementāri! Pirmajā reizē maksimālais sods (kāds nu Lv ir paredzēts), bet ja ir aizturēts atkārtoti, tad sods + vadītāja apliecību nost uz mūžu!!!

 5. pirmsvēlēšanu tekstiņi???? smieklīgi !!!!! varbūt labāk ķerieties”” gudriniek” pie ” otkatu” tēmas!!?? :)))

 6. Lai strādā ceļu policija,nevis krūmos autiņā atsēž darbalaiku.No redzētā vadoties.

 7. piekrītu!!!!

 8. Lielāka tiesa biezo ir bezdarbnieki,tā kā- diez vai sanāks iekasēt lielāku sodu!

 9. Manuprāt tiešām, varēja būt kā padomju laikos… tagad piemēram burtus DZ (Dzērājs) pirms numura. (kā arāk bija P- pjanica)

 10. noiets etaps,valmieras avize 90.tajos publiskoja visus vardus,rezultats-nekads.

 11. neko jaunu sini teksta neizlasiju kartejais murgs.

 12. Nu jā ! Atgriežamies tajos laikos , publicējam sienas avīzē , kauninam , liekam burtinu P , tagad vajag DZ un minimāls sods !
  Dzēris pie stūres , tas ir noziegumsun vadītājs kļūst par potenciālu noziedznieku un tiesības uz mūžu nost ! Jā , var tos gadus dalīt pēc promilēm !
  Kautvai ja cilvēkam kolekcijā glabājas nereģistrēts ierocis , kuru viņš i nedomā izmantot , viņu sauc pie kriminālatbildības , bet te potenciāls slepkava sēžas pie stūres un viņu soda tikai administratīvi , ja nav notikusi traģēdija !
  Vai arī , ja pieķer dzērumā , tad uzreiz arestē , lai pēc tam darba devējs un kolēģi zin , kur atrodas , nevis kā kungs aiziet atvaļinājumā un iet izciest tas diennaktis !

 13. Sen vajadzēja publiskot – gan dzīvokļu nemaksātājus, gan dzērājšoferus…., kāpēc pārējiem būtu jācieš……

 14. Ha, ir viens, bet, pirms, gudri spridelēt, Zivtiņa k-gs.! Tātad, sakāt – publiskot ? Varbūt, vispirms, pedofilu, izvarotāju, zagļu un slepkavu vārdus ? Ak tos nedrīkstot ? Nu, tad, nav, ko velti muti dzesēt !!!

  • Bet vai dzēris vadītājs pie stūres nav potenciāls slepkava ?
   Maz tev piemēru ?
   Četri , seši , … , bojāgājušie !?
   Maz tev ?

   • Vajag domāt ! Par to arī ir runa, ka, slepkavu, pedofilu, utt., vārdus, Tiesībsargs, neļauj publicēt ! Ar ko tad tas dzērājšoferis izcilāks ? Ko labāk zināt, ka tev blakus, droperis dzīvo, vai izvarotājs? Liksi vienlīdzības zīmi, gudriniek ?

 15. nju bac puss valsti grib nopublicet gribu redzet ka tas sanaaks 😀

 16. Pilnigi piekrītu,slepkavas ir jāsauc īstajos vārdos.

 17. tad jau daļa gados cilvēku arī jāiekļauj sarakstā,ja runa iet par drošību,,,,jo gandrīz katru dienu tādi autovadītāji ja ne izraisa,tad pakļauj citus avārijas izraisīšanai…vnk murgs.
  Piekrītu,dzērumā,nu labāk tomēr nesēsties pie stūres,,,,,bet kāpēc apspriež tikai dzērumā braucošos.vnk besī ārā,apskatieties tiesību sargājošie kungi arī mazliet apkārt……

 18. Ja šoferis brauc dzērumā, viņš ir alkohola atkarīgais pārsvarā. Tādi cilvēki nedrīkst sēsties pie transporta līdzekļa stūres. Lai cik drastiski tas būtu, tiesības jāatņem vismaz uz 3 gadiem! Šis varētu būt labs pārbaudījums, pēc kura beigām jānoliek autovadītāja eksāmens. Pati vadu auto 35 gadus un nekad neesmu lietojusi alkoholu, ja vadu auto. Tās promiles, kuras atļauts lietot, man ir nesaprotamas. Maz iedzert var? Slims un noguris arī braukt nedrīkst. Kritēriji tikai subjektīvi.

 19. japublisko,jo zinu kas brauc ar auto,kam ir nodzertas tiesibas

 20. nu ļoti aizraujoši būtu palasīt,kurš braucis dzērumā,kurš skaidrā…idiotisma kalngals

 21. Skat, Zivtiņš atkal uzpeldējis. Žēl, ka ne ar vēderu uz augšu.

 22. vinam pasam vajag pie psiholoģijas speciālistiem, sita muldet nu jebal, vajag to vajag sito bla bla bla, vel par algām cikst mudaks, ej paroc sudus tad zinasi kas ir darbs. Vajag to ieviest vajag sito ieviest, vajag visu ieviest tapec lai polici varetu slepties krumos un kert un pelnities nevis kko noverst. visi vini tikai par naudu doma, drosiba ir pie dirsas tikai tuksu salmu kulsana te notiek. Vins pats ir dzerajs, dzeras tikai par pirtiim….

  • Labs komentārs! 😀 Izsmējos! 😀

   • Pareizi zivtiņs tikai dirs,kapēc cilvēki vairs neko neņem galvā, jo visur ir tikai aizliegumi, un sodīšana vairāk latvijā nekā nava,zivis zvejot aizliekts,visādi dabas aizliegumi, visādas aizsargājamās zonas,visādi tautu ticējumi!svētavoti un akmeņi ziniet cilvēkam nava kur nodirsties, tāpēc tā notiek , vai nēesam pārāk aizrāvusies ar aizliegumiem un sodiem, bet ko dara paši aizliedzēji ,kā saka aiz stūra,it sevišķi tie kas lielāks par tevi,tāpat zivtiņs sēž un tik domā kā cilvēkus ierobežot,,,kādi esat paši, dievs cilvēku radīja brīvu,un deva visur brīvību ,neko neaizliedza, lai gan viņam viss pieder,mes esam visi namturi.

  • labs komentaars!!

  • Pasi polici dzer un brauc uz nebedu,savejie tak…
   Vinu vardus ari publices? Un kas bus ar vinu izraisitiem negadijumiem? Bus zinami visiem?

  • Nu super komentārs,patiess! Policijai vēl nav skaidrs,ka tauta viņus vēro un redz ka reāli neko nedara.Publiskot vajag arī laulības pārkāpēju vārdus, un tos,kas dibenu pēc tualetes nenoslauka. Ha,ha,durdoms!

 23. Un tādus dzērājus arī vajadzētu vest pie savainoto cilvēku gultām un uz dzīvību zaudējušo bērēm.

 24. Protams dzeris neviens nevar sesties pie auto stures,bet celi Latvija vel joprojam ir loti slikta stavokli,un situacija uzlabosies tikai tad kad vienreiz Latvijai bus ists saimnieks.

 25. Līdaciņš!

 26. Zivtiņ, tev sirdsapziņa ir šitā vervelēt? Pats tajā visā esi bijis aktīvi iesaistīts ilgus gadus un nekas nav bijis labāk. Vienas vienīgas izgāšanās. Un tagad drošības eksperts.

 27. Valdība nepieļaus turīgiem par auto vadīšanu dzērumā maksāt lielākus sodus,tas ir galīgi izslēgts,jo tas būtu tas pats kā progresīvā nodokļa piemērošana,kam valdība ,saeima un visas partijas nekad nepiekritīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+