×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

ZM: Aitkopībai Latvijā ir labas attīstības iespējas

Foto - LETAFoto - LETA

Aitkopības attīstībai Latvijā ir laba perspektīva, ko sekmē arī pieejamie atbalsti no valsts un Eiropas Savienības, šodien pēc tikšanās ar Latvijas Aitu audzētāju asociācijas pārstāvjiem norādīja zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

“Esmu gandarīta, ka Latvijā veidojas jaunas aitkopības saimniecības, arvien vairāk cilvēku nolemj nodarboties ar šo lopkopības veidu, kā rezultātā Latvijā pieaug gan aitu ganāmpulku, gan šo lauksaimniecības dzīvnieku skaits. Aitkopībai Latvijā ir labas attīstības iespējas arī nākotnē,” sacīja ministre.

Latvijā aitas tiek audzētas gaļas iegūšanai, gaļa un dzīvnieki tiek realizēti gan uz vietas Latvijā, gan tiek eksportēti uz Vāciju, Nīderlandi un citām valstīm. Arvien biežāk citu valstu aitkopji aitu vaislas materiālu brauc iepirkt uz Latviju.

Latvijas Aitu audzētāju asociācija aicināja Zemkopības ministriju saglabāt atbalstu aitkopībai, sevišķi ciltsdarbam, jo ir svarīgi uzlabot augstvērtīgu dzīvnieku produktīvās īpašības, to ražīgumu un produktivitāti, noteikt to ģenētisko kvalitāti, kā arī saglabāt Latvijas tumšgalves aitu šķirni kā ģenētisko resursu.

Asociācijas vadītāja Daina Kairiša akcentēja, ka no ministrijas cer sagaidīt atbalstu zālāju ierīkošanai. “Laba zāliena izmaksas ir apmēram 400 latu uz vienu hektāru, un vismaz kādu daļu no šīm izmaksām varētu segt no valsts atbalsta maksājumiem lauksaimniecībai,” norādīja Kairiša.

Patlaban Latvijā ar aitkopību nodarbojas 4625 saimniecības. Kopumā Latvijā 2011.gada 1.jūlijā bija reģistrētas 93 532 aitas. Par realizēto dzīvo gaļas aitu vidēji maksā no 60 līdz 100 latus, bet par vaislas aitu māti un teķi – no 100 līdz 250 latiem. Latvijā audzēto aitu eksports sākts 2010.gadā.

Biedrība “Latvijas Aitu audzētāju asociācija” reģistrēta 2001.gadā, apvieno 115 biedrus. Reģistrētas 38 saimniecības ar aitu audzēšanas ievirzi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+