Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Sestdiena, 3. decembris, 2016
7. oktobris, 2013
Drukāt

ZM: Nākamgad mazāk labvēlīgo apvidu atbalsts saglabāsies esošajā apmērā

Foto: LETAFoto: LETA

Lauksaimnieki mazāk labvēlīgo apvidu (MLA) atbalstu un agrovides maksājumus nākamgad saņems tādā pašā apmērā kā 2013.gadā, portālu “LA.lv” informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

MLA un agrovides maksājumu apmērs un nosacījumi nākamgad nemainīsies, ņemot vērā, ka joprojām turpinās sarunas par Eiropas Savienības (ES) plānošanas perioda no 2014. līdz 2020. gadam ES tiesību aktiem, kas noteiks atbalsta saņemšanas iespējas nākamajā Eiropas naudas plānošanas periodā.

Kā norāda ZM, gatavojoties 2015. gadam, tiks veiktas būtiskas izmaiņas atbalsta saņemšanai lauksaimniekiem MLA un arī bioloģiskajiem lauksaimniekiem.

Plānots, ka ar 2015. gadu veiks izmaiņas MLA teritorijā, t.i., tā tiks noteikta pēc klimata kritērija – zema vidējā temperatūra. Turklāt tiks paaugstināts minimālais dzīvnieku blīvums līdz 0,5 liellopu vienībām uz hektāru pastāvīgo pļavu un ganību, aramzemē sēto zālāju un nektāraugu platībās. Izņēmumu piemēros bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kuriem šajās platībās būs jānodrošina 0,3 liellopu vienības par hektāru.

Sākot ar 2015. gadu, atbalstu par bioloģisko saimniekošanu sniegs tikai tādiem lauksaimniekiem, kuri bioloģiski saimniekos visā savā saimniecībā, kā arī tiks paaugstināts minimālais dzīvnieku blīvums līdz 0,3 liellopu vienībām uz hektāru pastāvīgo pļavu un ganību, aramzemē sēto zālāju un nektāraugu platībās.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+