Mobilā versija
+1.2°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
7. oktobris, 2013
Drukāt

ZM: Nākamgad mazāk labvēlīgo apvidu atbalsts saglabāsies esošajā apmērā

Foto: LETAFoto: LETA

Lauksaimnieki mazāk labvēlīgo apvidu (MLA) atbalstu un agrovides maksājumus nākamgad saņems tādā pašā apmērā kā 2013.gadā, portālu “LA.lv” informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

MLA un agrovides maksājumu apmērs un nosacījumi nākamgad nemainīsies, ņemot vērā, ka joprojām turpinās sarunas par Eiropas Savienības (ES) plānošanas perioda no 2014. līdz 2020. gadam ES tiesību aktiem, kas noteiks atbalsta saņemšanas iespējas nākamajā Eiropas naudas plānošanas periodā.

Kā norāda ZM, gatavojoties 2015. gadam, tiks veiktas būtiskas izmaiņas atbalsta saņemšanai lauksaimniekiem MLA un arī bioloģiskajiem lauksaimniekiem.

Plānots, ka ar 2015. gadu veiks izmaiņas MLA teritorijā, t.i., tā tiks noteikta pēc klimata kritērija – zema vidējā temperatūra. Turklāt tiks paaugstināts minimālais dzīvnieku blīvums līdz 0,5 liellopu vienībām uz hektāru pastāvīgo pļavu un ganību, aramzemē sēto zālāju un nektāraugu platībās. Izņēmumu piemēros bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kuriem šajās platībās būs jānodrošina 0,3 liellopu vienības par hektāru.

Sākot ar 2015. gadu, atbalstu par bioloģisko saimniekošanu sniegs tikai tādiem lauksaimniekiem, kuri bioloģiski saimniekos visā savā saimniecībā, kā arī tiks paaugstināts minimālais dzīvnieku blīvums līdz 0,3 liellopu vienībām uz hektāru pastāvīgo pļavu un ganību, aramzemē sēto zālāju un nektāraugu platībās.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (10)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (4)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Pasaule skaitļos. Kuri ir Eiropā pārdotākie auto?Amerikāņu koncerns "General Motors" nolēmis pārdot sev piederošo Eiropas auto zīmolu "Opel" (Lielbritānijā pazīstams arī kā "Vauxhall").
Draugiem Facebook Twitter Google+