×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
31. janvāris, 2017
Drukāt

ZM nosauc kompensācijas apmēru Krimuldas saimniecībai par cūku likvidēšanu (4)

Ilustratīvs attēls.
Foto - Indra DoršsIlustratīvs attēls. Foto - Indra Doršs

Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartās Krimuldas novada saimniecības “Rukas” saimnieki saistībā ar cūku likvidēšanu no valsts saņems kompensāciju 695 000 eiro apmērā, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Ministrs norādīja, ka atlīdzība pienākas par 5023 cūku likvidēšanu. To, kādi ir reālie saimniecības zaudējumi, Dūklavs nezināja teikt.

No Eiropas Savienības valsts saņems atpakaļ 70% izmaksātās kompensācijas.

Kā norādīja ministrs, Krimuldas novada saimniecības īpašnieks izteicies, ka plāno atjaunot saimniecības darbību. Dūklavs gan atzina, ka tas būs iespējams, kad būs pārliecība, ka cūkas šajā vietā audzēt ir droši. Līdz ar to līdz saimniecības atjaunošanai varētu paiet vismaz pusgads.

Kā ziņots, “Ruku” saimniecības apsaimniekotāja SIA “Ancers” valdes priekšsēdētājs Raimonds Kalvāns iepriekš atzina, ka zaudējumi par cūkām, kā arī kopumā par biznesā ieguldītajiem līdzekļiem varētu sasniegt vairākus miljonus eiro. Līdzās finansiālajam triecienam uzņēmumam lielākās bažas sagādā īpaša ģenētiskā materiāla zaudēšana. Uzņēmumam ir divi cūku audzēšanas kompleksi – “Rukas” sivēnmāšu turēšanai un sivēnu ražošanai, otrs Salaspilī – gaļas cūku audzēšanai. Kopējais ganāmpulka lielums bija vairāk nekā 8500 dzīvnieku.

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības “Rukas” audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kaut kā pašvaki iet ar to izšaušanu, ieslēdzies humānisms, daudzi cer uz brīnumu un cepina pasaku teorijas, par imunitāti , vakcīnām un citas pasakas.Nehumānie slepkavnieki taupa cūku mātes un atlikušos rukšus. Zaļi un pediņi klusē.

  2. Kādēļ klusē dzīvnieku aizstāvības kaucēji kuri iestājas par medību ierobežošanu,ka mednieki ir slepkavas??? JĀIZŠAUJ MEŽACŪKAS UN PUNKTS

  3. Ko te runāt par ārstēšanu- augsti mācītajiem PVD darboņiem labāk zināms…
    Prasti izsakoties, tas “mēris” vairāk atgādina negodīgu konkurences cīņu, kur labs katrs līdzeklis un svarīgs tikai rezultāts-“sasistā sile”.

  4. “To, kādi ir reālie saimniecības zaudējumi, Dūklavs nezināja teikt.”
    Tātad reālie saimniecības zaudējumi valsts amatpersonām ir “pie kājas”.
    Es tikai nesaprotu vienu lietu. Kādēļ visas cūkas tajā fermā bija steidzīgi, nekavējoties jānokauj? Kādēļ netika pieļauta to ārstēšana? Tagad tā ferma stāv tukša. Bet varēja taču tajā fermā cūkas ārstēt un novērot. Tas cūku mēris jau nav nekāds mēris, bet gan vīrusu infekcija.Tātad pareizāk to būtu saukt par cūku gripu, nevis mēri. Daļa cūku nobeigtos, bet daļa atveseļotos un izstrādātu imunitāti pret šo slimību. Uz šīs bāzes varbūt pat varētu izstrādāt vakcīnu pret šo slimību. Nekavējoša masveida cūku iznīcināšana liecina nevis par centieniem šo slimību apkarot, bet gan, tieši otrādi, par centieniem nepieļaut reālus pasākumus šīs slimības apkarošanai. Tāda izolēta cūku ferma, kur tiktu veikts šāds eksperiments ar slimajām cūkām nekādus reālus draudus šīs slimības tālākai izplatībai neradītu.

Draugiem Facebook Twitter Google+