Mobilā versija
+2.0°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
17. augusts, 2014
Drukāt

ZM: piecos mēnešos likvidēti 515 meža ugunsgrēki (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Šogad pirmajos piecos mēnešos likvidēti 515 meža ugunsgrēki 485 hektāru platībā, kas jau tagad pārsniedz iepriekšējo triju gadu rādītājus, teikts Zemkopības ministrijas (ZM)sagatavotajā informatīvajā ziņojumā valdībai.

Ministrija norāda, ka Latvijā ik gadus vidējā uguns skartā meža zemes platība ir aptuveni 1,4 hektāri. Meža ugunsgrēku gadījumā mežam vien nodarītie zaudējumi vidēji gadā ir aptuveni 425 tūkstoši eiro.

Sekmīgai meža ugunsdrošības prasību uzraudzībai un meža ugunsdzēsības funkciju veikšanai jāiegādājas un regulāri jāatjauno speciālais meža ugunsdzēsības inventārs, apģērbs, individuālie aizsardzības līdzekļi, specializētais autotransportlīdzekļu aprīkojums. Ik gadus jāveic specializētā autotransporta remonts, savukārt riepu nomaiņa plānota 2017.gadā.

Nepieciešama arī papildu degviela, lai efektīvāk varētu kontrolēt meža ugunsdrošības prasību ievērošanu, savlaicīgi novērstu jaunu meža ugunsgrēku izcelšanos un dzēstu jau izcēlušos meža ugunsgrēkus.

2015. un 2016.gadā ik gadu plānots iegādāties 94 pārnēsājamos smidzinātājus, bet 2017.gadā – 103 pārnēsājamos smidzinātājus, šļūtenes, stobrus, šļūteņu savienojumus, pārejas, kā arī specializēto apģērbu ugunsapsardzībā nodarbinātajiem.

Meža ugunsgrēka vietas savlaicīgā atklāšanā, likvidācijā, uzraudzībā un uzskaitē svarīga ir globālās navigācijas satelītu uztvērēju izmantošana, tādēļ 2017.gadā paredzēts iegādāties 36 uztvērējus esošo iekārtu nomaiņai.

Kopumā 2015.gadā un 2016.gadā nepieciešami papildu 4,5 miljoni eiro, savukārt 2017.gadā – 5,6 miljoni eiro, aprēķinājusi ZM.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko vajag – to vajag, vai tad kāds pretīm par ko diskusija? Cik mēs iegūstam no meža un cik viņam jāatdod? Atdot negribās?

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+