×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. janvāris, 2017
Drukāt

ZM plāno maksāt kompensāciju Krimuldā cūku mērī cietušajai saimniecībai (1)

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Zemkopības ministrija plāno izmaksāt kompensāciju Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartās Krimuldas cūku novietnes “Rukas” īpašniekiem saistībā ar dzīvnieku izkaušanu, intervijā Latvijas Televīzijai apliecināja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Kompensācija tikšot izmaksāta par visiem piespiedu kārtā izkautajiem dzīvniekiem. Kompensācijas apmēru pagaidām esot grūti nosaukt.

Kā ziņots, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis ĀCM cūku novietnē “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā ar 5023 dzīvnieku lielu ganāmpulku.

Vakar saimniecībā uzsākti Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumi, tostarp visu cūku likvidēšana, kā arī epidemioloģiskā izmeklēšana, lai noskaidrotu, kā slimība iekļuva novietnē. Noteikta arī karantīna – aizsardzības zona trīs kilometru rādiusā un uzraudzības zona desmit kilometru rādiusā ap skarto novietni. Šajā teritorijā tiks kontrolēts mājas un meža cūku veselības stāvoklis, kā arī transportlīdzekļu kustība. Īpaša uzmanība būs pievērsta dzīvnieku, kā arī gaļas izcelsmes produktu pārvadāšanai.

PVD aizsardzības un uzraudzības zonā esošajiem mājas cūku turētājiem atgādina, ka aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus aizsardzības zonas. Tāpat bez PVD inspektora atļaujas nedrīkst pārvietot arī citus mājdzīvniekus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Man vienmēr ir licies jocīgi, ka šajā nozarē – kā sliktāks gads vai kāda ķibele, valsts tik visu kompensē, BET kad labāks gads neviens (!!!) pats neskrien pie valdības no zemniekiem un lauksaimniekiem un nesaka – šogad mums labi ienākumi, mēs jums vairāk budžetā iemaksāsim! Kāpēc viss notiek vienpusēji?

    Bez tam, kāpēc citiem uzņēmumiem savi riski pašiem jāapdrošina un jāsedz, bet te tik brēc un brēc…..

Draugiem Facebook Twitter Google+