×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

ZM sola novērst Briseles norādītas nepilnības lauku mēslošanā

Foto - LETAFoto - LETA

Zemkopības ministrija atsūtījusi atbildi uz vakar “LA” publicēto rakstu “Pārāk daudz mēslu”, kurā apliecina, ka strādā pie priekšlikumiem normatīvo aktu papildināšanai. 


 

“Ņemot vērā Komisijas konstatētās nepilnības, tiks veikti grozījumi Ministru kabineta 2011. gada 11. janvāra noteikumos nr. 33 “Noteikumi par ūdens un augsnes aizsardzību no lauksaimnieciskas darbības izraisītā piesārņojuma ar nitrātiem” un Ministru kabineta 2004. gada 27. jūlija noteikumos nr. 628 “Īpašās vides prasības piesārņojošo darbību veikšanai dzīvnieku novietnēs” līdz š. g. decembrim (par atsevišķiem jautājumiem – līdz 2014. gada martam).”

Sagatavotie grozījumi tiks nosūtīti izvērtēšanai lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām, kā arī pašai Eiropas Komisijai. Zemkopības ministrija ir paredzējusi tikties ar EK pārstāvjiem.

“Šajā pārkāpuma procedūras stadijā Latvijai netiek piemērotas kādas sankcijas vai sodi. EK par tālākām prasībām sakarā ar Nitrātu direktīvas ieviešanu Latviju informēs pēc iesniegtās atbildes un normatīvā akta izvērtēšanas,” vēsta ministrijas preses dienests.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+