×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

ZM virza zemniekiem būtiskos ierobežojumus lauksaimniecības zemes iegādē (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Uzarts lauks rudenī.

Zemkopības ministrija (ZM) izskatīšanai valdībā virza zemniekiem būtiskos ierobežojumus lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) iegādē. Ministrija piedāvā likuma Par zemes privatizāciju lauku apvidos grozījumos noteikt, ka LIZ drīkst pirkt tikai tad, ja tā tiks izmantota lauksaimnieciskajai ražošanai.

ZM portālu “LA.lv” informēja, ka likumprojekts paredz – zemi, kurā dominē LIZ, varēs iegādāties fiziska persona, kura ir reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicēja un kura vismaz pēdējos trīs gadus pēc kārtas guvusi ieņēmumus no lauksaimnieciskās ražošanas Latvijā. Tāpat zemes pircējam jāatbilst vienotā platības maksājuma (VPM) saņemšanas nosacījumiem, kā jāapliecina, ka iegādātā zeme tiks izmantota ražošanai nākamos trīs gadus un turpmāk.

Tāpat zemi ar dominējošo LIZ īpašumā varēs iegūt juridiska persona, kura ir reģistrēta VID kā nodokļu maksātāja un kura vismaz pēdējos trīs gadus pēc kārtas Latvijā guvusi ieņēmumus no lauksaimnieciskās ražošanas un atbilst VPM saņemšanas nosacījumiem, kura var apliecināt šīs zemes izmantošanu lauksaimniecībā nākamos trīs gadus un turpmāk pēc tās iegādes.

Turklāt juridiskajai personai arī jānodarbina cilvēkus ar lauksaimniecisko izglītību. Saimniecības īpašniekam jābūt lauksaimnieciskajai vai tai pielīdzināmai izglītībai, vai vismaz trīs gadus pēc kārtas Latvijā jāgūst ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas un tai pieder vairāk par 50% pamatkapitāla daļu.

Tāpat par LIZ īpašniekiem varēs kļūt jaunie lauksaimnieki, kuri var apliecināt LIZ izmantošanu lauksaimniecībā nākamos trīs gadus un turpmāk pēc tās iegādes.

Par jauno lauksaimnieku zemes darījumos uzskatīs fizisku personu, kura iesnieguma par zemes iegūšanu īpašumā iesniegšanas dienā novada domei ir jaunāka par 40 gadiem, kura pirmo reizi (bet ne agrāk kā 18 mēnešus pirms iesnieguma iesniegšanas) ir reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicēja.

Tāpat par jauno lauksaimnieku varēs kļūt persona, kas reģistrējusi vai pārņēmusi juridisku personu, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu un kura ir ieguvusi lauksaimniecisko izglītību un kurai nav piederējis vairāk kā 50% pamatkapitāla daļu juridiskā personā, kas nodarbojas ar lauksaimniecības produktu ražošanu.

Jau vēstīts, ka ZM ministres Laimdotas Straujumas vadībā vēlas panākt, lai LIZ Latvijā maksimāli tiktu izmantota ražošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. bottes soldes femmes Atbildēt

  we offer you full color printing on the discs. The print coverage is total face, this signifies the print spans from the outer edge to the internal hole of the disc. The discs are printed in a common finish that is inbetween a matt and gloss end.
  bottes soldes femmes http://bottes-soldes-femmes.shastadatadirector.com

 2. Ļoti jācer, ka valdībā sēdošajiem pietiks veselā saprāta, lai noraidītu Straujumas un viņas kompānijas virzīto, lielsaimnieku interešu lobējošo grozījumu apstiprināšanu. Ja šis murgs tiks pieņemts, tad vienkāršajam latvietim “nezemniekam”, kura sapnis ir pašcelta māja laukos un nevis sabrukuša grausta iegāde, tas tiks liegts.

 3. Absurds likums. Ar savu privātīpašumu rīkojos pēc sava prāta. Taču esam brīvajā tirgū. Šis likums neierobežos ārzemnieku pirkumus, jo viņi pārsolīs jebkuru vietējo potenciālo pircēju. Cik var kropļot konkurenci. Tā zs lauku fašisti. Ar kimikālijām izn’;icina visu, tagad meklē vēl dzīvās zemes platības, jpo savi lauki bez dzīvības – tur nekas bez ķīmijas vairs neaug. Un ķīmiju vajag ar katru gadu vairāk. Paprasiet savai ierindas biedrenei laiku neofašistei dzelzkalējai – cik pārdeva ārzemniekiem zemi.

  • fašistu dzīves uztvere uzsver Valsts svarīgumu un akceptē indivīdu tikai tik tālu cik viņa intereses sakrīt ar valsts interesēm, kuras iemieso cilvēka, kā vēsturiskas vienības, sirdsapziņu un vispārējo gribu… Fašistu Valsts koncepts ir visaptverošs; ārpus tās nevar pastāvēt nekādas cilvēciskas vai garīgas vērtības, vai vēl mazāk – tādām pat nevar būt vērtības.
   Fašismu varētu definēt kā politiskās uzvedības veidu, kuru iezīmē apsēsta koncentrēšanās uz sabiedrības sabrukumu, pazemojumu vai upura tēlu, kam kā kompensācija pastāv vienotības, enerģijas un tīrības kulti kuros masu partijas, kuras sastāv no uzticamiem nacionalistu aktīvistiem, efektīvi, taču ne vienmēr komfortabli, sadarbojas ar tradicionālajām elitēm, noliedzot demokrātiskās brīvības un ar vardarbīgām metodēm, bez nekādiem ētiskiem vai legāliem ierobežojumiem, mēģina piepildīt iekšējās attīrīšanās un ārējās ekspansijas mērķus.

 4. Man ir 41 gads, vēlos pārdot savu Rīgas dzīvokli un pārvākties uz laukiem audzēt kartupeļus. Iznāk, ka tas man nespīd, pārāk vecs?

 5. Kā tad ar jaunu zemnieku ienākšanu tirgū ? Vai arī varēs tagad lielbaroni par kapeikām sapirkties kaimiņu zemi ?

Draugiem Facebook Twitter Google+