×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

ZM: zemnieki vienoto platību maksājumu saņems vēl divus gadus

Zemkopibas

Lauksaimnieki vienoto platību maksājumu saņems vēl divus gadus, portālu “LA.lv” informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

 

ZM pēc konsultācijām ar lauksaimnieku organizācijām nolēmusi, ka nākamgad un aiznākamgad, ieviešot tiešo maksājumu sistēmas reformu, lauksaimniekiem turpinās maksāt vienoto platības maksājumu, kas būs nozīmīgākā ienākumu atbalsta daļa no Eiropas Savienības tiešajiem maksājumiem.

“Saskaņā ar Kopējās lauksaimniecības politikas reformas lēmumiem 2014. gadā tiks turpināta vienotā platības maksājuma un īpašā atbalsta pasākumu īstenošana, un, lai nodrošinātu ienākumu stabilitāti, tiks īstenots arī pārejas posma valsts atbalsts,” skaidro ministrijā.

Patlaban ministrijā strādā, lai panāktu 2003.gada 30.jūnija nosacījuma atcelšanu un tādējādi nākamajā gadā tiešo maksājumu atbalstam varētu pieteikt ikvienu labā lauksaimniecības un vides stāvoklī esošu lauksaimniecības zemes hektāru, neskatoties uz to, vai tas kādreiz bijis aizaudzis.

Savukārt 2015.gadā plānots ieviest arī jaunus atbalsta veidus, piemēram, zaļināšanas maksājumu, jauno lauksaimnieku atbalsta maksājumu, saistīto atbalstu un mazo lauksaimnieku atbalstu.

ZM norāda, ka saistībā ar pārējo tiešo maksājumu ieviešanu Latvijā vēl jāpieņem vairāki lēmumi un līdz 2015.gadam jāizstrādā attiecīgo atbalsta veidu īstenošanas noteikumi. Ministrijā plāno pieņemt lēmumus par lauksaimniecības sektoriem, kam sniedzams ar ražošanu saistītais atbalsts.

Tiešos maksājumus ar 2015.gadu paredzēts maksāt mērķtiecīgāk, līdz ar to ieviešami arī aktīva lauksaimnieka nosacījumi, skaidro ministrijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+