Pasaulē
Eiropa

Izmeklētāji apstiprina sprādziena reģistrēšanu Smoļenskā avarējušajā lidmašīnā 16

Foto – AFP/LETA

Polijas jaunā Smoļenskas aviokatastrofas izmeklēšanas komisija apstiprinājusi aizsardzības ministra apgalvojumus, ka avarējušās lidmašīnas “melnajā kastē”, visticamāk, reģistrēta eksplozija, vēsta Polijas Radio.

Komisija to pavēstīja pēc tam, kad privātā radiostacija RMF FM ceturtdien izplatīja ziņu, ka komisijas viedoklis atšķiras no ministra teiktā.

“Attiecībā uz RMF FM 19.oktobrī pārraidīto kļūdaino informāciju komisija norāda, ka pilnībā apstiprina aizsardzības ministra Antonija Macereviča teikto par notikumu būtību, kas ierakstīti vienā no “melnajām kastēm”,” teikts komisijas paziņojumā.

RMF FM ceturtdienas rītā ziņoja, ka “pirms dažām dienām aizsardzības ministrs teica, ka viena no “melnajām kastēm” prezidenta “Tu” reģistrējusi eksploziju un ka notiek darbs, lai izslēgtu jebkādu citu šī ieraksta interpretāciju. Komisija teikusi kaut ko pavisam citu”.

Augustā izmeklēšanas komisija paziņoja, ka uz avarējušās lidmašīnas kreisā spārna atrastas sprādziena pēda.

Agrākajā ziņojumā, kuru izplatīja iepriekšējā valdība, bija teikts, ka lidmašīnas spārns ietriecies bērzā netālu no Smoļenskas lidostas skrejceļa, izraisot lidmašīnas avāriju.

“Bojājumus lidmašīnas “TU 154M” kreisajam spārnam nesāka sadursme ar bērzu. Spārna izpostīšana sākās pirms bērza, (..) lielākajai daļai “TU 154M” kreisā spārna bojājumu ir sprādziena pēdas,” paziņoja komisija.

Smoļenskas aviokatastrofa notika 2010.gada 10.aprīlī. Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki, arī Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un daudzas citas augsta ranga Polijas amatpersonas.

Polijas labējā spārna politiķi uzskata, ka aviokatastrofa nebija negadījums, neraugoties uz to, ka Polijas un Krievijas izmeklētāji atzinuši, ka tā notika pilota kļūdas, slikto laikapstākļu un sliktās gaisa satiksmes kontroles rezultātā.

Polijā 2015.gada beigās pie varas nākot konservatīvajai valdībai, aviokatastrofas izmeklēšana tika atsākta.

LA.lv