Znaroks un Vītoliņš pēc 20 gadu pārtraukuma ieved krievus olimpiskajā finālā 6

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Olimpisko sportistu no Krievijas (OAR) hokeja komanda piektdien iekļuva Phjončhanas olimpisko spēļu finālā.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

OAR hokejisti pusfināla spēlē ar rezultātu 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) uzvarēja Čehiju, bet finālā tiksies ar Kanādas un Vācijas pusfināla dueļa uzvarētājiem.

Krievu hokejisti olimpisko spēļu finālā iekļuvuši pēc 20 gadu pārtraukuma, kad 1998.gadā Nagano Krievija izšķirošajā cīņā ar 0:1 zaudēja tieši Čehijai. Krievija nekad nav triumfējusi olimpiskajās spēlēs, jo 1992.gadā Albērvilā, zeltu izcīnīja NVS izlase, bet vēl septiņas reizes pirmā bijusi PSRS izlase.

Piektdien aizvadītajā mačā OAR izlasei sākumā piederēja pārsvars, taču pirmajā trešdaļā to vārtu guvumā pārvērst neizdevās, abām komandām pa reizei izturot arī skaitliskajā mazākumā. Savukārt otrajā periodā abi vārti tika gūti ar 27 sekunžu intervālu.

Vispirms 28.minūtē Pāvela Dacjuka teicamu piespēli šķērsām pretinieku zonai vārtu guvumā pārvērta Ņikita Gusevs. Tiesneši gan skatījās videoatkārtojumu, jo pirms tam čehu vārtsarga Pavela Francouza vārtu laukumā atradās Kirils Kaprizovs, taču metiena brīdī viņš vārtsargam netraucēja. Savukārt vēl pēc 27 sekundēm 2:0 panāca aizsargs Vladislavs Gavrikovs, kurš ātrā pretuzbrukumāā divatā pret vienu aizsargu izmantoja Ivana Teļegina piespēli.

Drīz vien krievi palika mazākumā, jo pret Janu Kovāržu rupji –

celis celi nospēlēja Iļja Kovaļčuks, kurš par šo pārkāpumu saņēma vien divu minūšu noraidījumu. Čehija uzbruka ļoti bīstami, tomēr pārspēt Vasiliju Košečkinu nespēja.

Tikmēr noslēdzošajā trešdaļā krievi vairāk aizstāvējās, pretiniekiem izveidojot vairākas lieliskas iespējas, tomēr čehiem ar vārtu gūšanu pagalam nesekmējās, teicami spēlējot Košečkinam, kurš šajā mačā atvairīja 31 pretinieku metienu.

Cenšoties izglābties, Čehija 130 sekundes pirms beigām nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču 21 sekundi pirms pamatlaika beigām Kovaļčuks raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos, ļaujot OAR komandai līksmot par uzvaru.