×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2013
Drukāt

Zobi dzīvniekam kā krelles

Foto-LetaFoto-Leta

Veseli zobi ir viens no svarīgākajiem faktoriem mājdzīvnieka labsajūtai. Diemžēl saimnieki ne vienmēr regulāri seko savu mīluļu mutes stāvoklim, tāpēc daudzi dzīvnieciņi iedzīvojas zobakmenī.

 

Veterinārās klīnikas “Paija Vet” īpašnieks Māris Mežancis skaidro, ka aplikuma un zobakmens rašanās iemesli ir individuāli. Viens dzīvnieks mūžu nodzīvo ar veseliem un baltiem zobiem kā krelles, citam jau gada vecumā izveidojies pamatīgs zobakmens. Veterinārārsts uzskata, ka šīs problēmas iemesls ir atkarīgs no siekalu vielmaiņas procesa, ēdienkartes un pat dzīvnieka ģenētikas, jo ir indivīdi, kas piedzimst ar šādu noslieci.

Ko darīt?

Ja zobakmens ir sacietējis un traumē smaganas, to noņem ķirurģiskā ceļā. Ja dzīvnieka – gan suņa, gan kaķa uzvedība ir adekvāta, to dara mehāniski, nervozākajiem šo manipulāciju veic narkozē, un saimniekiem nevajadzētu pārāk satraukties, jo šī higiēniskā procedūra nav sarežģīta operācija.

Ir iespējama arī zobakmens noņemšana ar ultraskaņu. Iegūst žilbinoši baltus zobus, bet diemžēl rodas arī mikroplaisas, kurām ātri tas atkal pieķeras…

Veterinārārsts Māris Mežancis spriež, ka zobus lielā mērā attīra pat sausā barība, ko dzīvnieki labprāt grauž. Suņiem palīdz arī nelieli kauliņi un citi kārumi. Pieredze liecinot, ka mutes higiēnai lieliski noder speciālais pulveris zobakmens noņemšanai, ko pievieno gan suņa, gan kaķa ēdienam. Tā sastāvā ir dabiskās izejvielas – jūras aļģes, kas mutes dobumā rada nepieciešamo sārmaino vidi.

 

 

UZZIŅA

Lai pievērstu uzmanību šai problēmai, “Pedigree” kopā ar labākajām veterinārajām klīnikām maijā rīkoja “Suņu mutes veselības mēnesi”. Tas nozīmē, ka šajās klīnikās saimnieki vēl var saņemt konsultācijas par mīluļu mutes kopšanu un ārstēšanu, bet suņi – nogaršot veselīgo kārumu Pedigree Dentastix.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+