Sports
Hokejs

Zobu kape – hokejistu neērtais draugs0

foto: LETA

Atzīšos – līdz šim domāju, ka zobu kapi spēļu laikā izmanto lielākā daļa hokejistu. Taču izrādās, ka tā tomēr nav, vismaz Latvijas izlasē to iecienījis pārliecinošais mazākums.

Vieni no tiem, kas lieto, ir brāļi Aleksejs un Maksims Širokovi. “Katrs sitiens, labs spēka paņēmiens ir mikro smadzeņu trīce. Tas viss uzkrājas. Ja sakrājas un smadzenes sāk just vājumu, sākas lēnāka reakcija, lēnāki soļi. Kape aizsargā, tā tikai 10 procenti domāta zobiem,” stāsta Aleksejs. “Ir dažādas kapes, katram jāatrod sava. Man sākumā gribējās vemt, bet lēnām pieradu.” Pieredzējušais uzbrucējs to ne vienmēr lieto, piemēram, mačā pret Šveici bija aizmirsis ģērbtuvē. “Jaunajiem hokejistiem ir jāspēlē tikai ar kapēm – 100%,” iesaka Aleksejs Širokovs.

Maksims teic, ka mēģinājis agrāk, taču nevarējis pierast, līdz apmēram pirms diviem gadiem pēc zobārstes ieteikuma uztaisījis jaunu un ar to viss ir kārtībā: “Plusi ir tādi, ka nenorīvējas zobi – metiena brīdī, spēka paņēmiena brīdī tie rīvējas viens pret otru un lēnām deldējas. Tāpat kape nedaudz sargā no smadzeņu satricinājuma riska.” Maksims stāsta, ka ar labu kapi sarunāties nav problēmu. Tā maksā simts eiro, reizēm mēdzot pazust – viņam tā gadījies divas reizes.

Saistītie raksti

Uzbrucējs Miķelis Rēdlihs, kuram pasaules čempionāts beidzies ceļgala traumas dēļ, atklāja, ka pāris reizes karjeras laikā esot mēģinājis lietot kapi, tomēr bija slikta dūša – gribējies vemt. “Kaut ko mēģināju griezt, taču nevarēju pierast. Kad sāku spēlēt Rīgas “Dinamo”, tad mēģināju atkal, zobārsts uztaisīja speciālo. Kopš tā laika vairs neesmu mēģinājis,” viņš saka, piebilstot, ka zobi karjeras laikā nav cietuši.

Arī Latvijas izlases treneris Ģirts Ankipāns savulaik kapi lietojis minimāli: “Nevarēju paelpot, jo deguna traumas daudz. Kape ir ļoti neērta, sāpēja zobi. Ik pa laikam mēģināju – kad izsita zobus, tad liku, taču paiet laiks un aizmirstās. Pāris reizes karjerā man ir izsisti zobi, bet ne traģiski. Vankūveras olimpiskajās spēlēs pēdējā mačā viens čehs, aizmirsu uzvārdu, ar nūju trīs izbirdināja. Mani uzreiz aizveda pie zobārsta, visu salika, atbraucu mājās un cilvēki pat nebija pamanījuši tādu lietu.”

LA.lv