×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Zog ragus! Bizness uzņem apgriezienus

Kadrs no videoKadrs no video

Indulis Burka

Tas, ka pieprasījums rada piedāvājumu, šķiet, mūsdienās nav jāskaidro vairs nevienam. Latvijā aktīvu darbību izvērsuši ragu uzpircēji. Par to liecina paziņojumi uz reklāmas stendiem, elektrolīniju balstiem un citām vairāk vai mazāk piemērotām vietām. Arī sludinājumu serverī ss.lv ir vesela gūzma izceltu sludinājumu, kas papildināti ar vienu un to pašu fotogrāfiju, norādīta viena un tā pati e-pasta adrese un tālruņa numurs. Pa tālruni uzpircēji sola pēc ragiem braukt uz jebkuru vietu Latvijā un iegādāties jebkuras kvalitātes ragus.

Pats par sevi šāds bizness nav nekas nosodāms, lai gan savulaik gūtās medību trofejas aizceļo uz citām zemēm un pārtop suņu barības piedevā vai labākajā gadījumā dažādos suvenīros, mēbelēs.

Cena par kilogramu ragu (no sešiem līdz desmit eiro par kilogramu) ir neliela, ja salīdzina ar to preču cenu, ko no raga var izgatavot. Te nu sākas pats nepatīkamākais – cena ir pietiekami interesanta negodīgiem cilvēkiem, kuriem diezin vai rodas vēlme mērot ceļu uz mežu, lai meklētu dzīvnieku nomestos ragus. Viņuprāt, daudz vienkāršāk ir iekļūt mājās, mednieku namos un kāroto vienkārši nozagt. Samērā daudz šādu gadījumu reģistrēts Kurzemes pusē. Viens no plašāk izskanējušajiem – daudzus gadu desmitus krāta kolekcija, kurā bija ap 200 dažādu ragu, tika nozagta firmas DDupleks šefam un kaislīgam medniekam Aivaram Dunduram.

Intervija ar Aivaru Dunduru, kuram nozagta ragu kolekcija šeit:

Visu rakstu ar Valsts policijas komentāru un pētījumu par iespējamām ragu zagšanas shēmām var lasīt žurnāla “Medības” aprīļa numurā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.1
Alūksne +18.6
Daugavpils +21.7
Saldus +18.2
Liepāja +17.2
Jelgava +17.4
Ventspils +17.0
Limbaži +17
Madona +20.6
Rēzekne +22.3
Draugiem Facebook Twitter Google+