Latvijā
Novados

Žoga nojaukšanai, kas liedz pieeju ezeram dabas parka teritorijā, neesot pamata11

Kadrs no video

Pamatīgs žogs līdz pat ūdens līnijai, kurš svešu acu skatam slēpj lepnu apbūvi Dzirnavu ezera krastā. Notiekošais Beberbeķu dabas parkā apkaimes iedzīvotājiem rada neizpratni par to, kā privātās zemes īpašnieks dabūjis atļauju šādai apbūvei neievērojot likumu par tauvas joslām. Vara vai nauda?

Bagātnieks liedz pieeju ezeram.

Kad pirms aptuveni nedēļas TV3 raidījums “Bez Tabu” sāka interesēties par notiekošo Beberbeķu dabas parkā, kura valdītājs uz šo brīdi ir SIA ”Rīgas meži”, bet uzraugs Dabas aizsardzības pārvalde, abas pieminētās instances par viensētas apbūvi dabas parkā neko teikt nezināja. Visi uzrunātie raidījumu sūtīja uz Babītes pagasta pārvaldi, jo viņu teritorijā atrodas aizsargājamā zona.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Daiga Vilkaste raidījumam skaidro, ka šajā gadījumā, iespējams, ir pārkāpts aizsargjoslu likuma 37. pants, kurš nosaka aprobežojumus virszemes ūdensobjektu aizsargjoslās.

Daiga Vilkaste, VARAM pārstāve:”Tas, ko mēs esam noskaidrojuši un izdarījuši, ir tas, ka Dabas aizsardzības pārvalde nav devusi nekādus saskaņojumus ne šim projektam, nedz būvatļaujai, nedz kam citam.”

Babītes pagasta domē raidījumam rāda īpašuma zemes plānus un saskaņotos projektus, uzsverot, ka šobrīd nav pamata uzskatīt, ka būvniecība ir bijusi nelikumīga, tapēc nav iemesla likt īpašniekam žogu nojaukt.

1998. gadā par aizsargājamo teritoriju atbildīgā instance bija Lielrīgas reģionālā vides pārvalde. Savulaik ir noslēgts trīspusējs līgums starp zemes īpašnieku, Babītes pagasta pārvaldi Andreja Ences personā, bet no vides sargātāju puses dokumentu parakstījis pašreizējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš tobrīd bija pārvaldes direktors.

Tālajā 1998. gadā likumā par aizsargjoslām nebija ne pušplēsta vārda par to, ka tauvas joslās aizliegts veikt jebkādu būvniecību. Vides dienesta struktūra līgumu parakstījušas vēl pirms spēkā stājušies šie aizliegumi. Savukārt uz zemes plāniem Babītes pagasta arhitekta vīzējums ir uzlikts gadu vēlāk.

Vides ministrija sola no pagasta pieprasīt visus dokumentus, kas attiecas uz šo īpašumu un būves darbiem, lai vērtētu, kas, kur un kad.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv