×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
12. aprīlis, 2018
Drukāt

Žoga nojaukšanai, kas liedz pieeju ezeram dabas parka teritorijā, neesot pamata (11)

Kadrs no videoKadrs no video

Pamatīgs žogs līdz pat ūdens līnijai, kurš svešu acu skatam slēpj lepnu apbūvi Dzirnavu ezera krastā. Notiekošais Beberbeķu dabas parkā apkaimes iedzīvotājiem rada neizpratni par to, kā privātās zemes īpašnieks dabūjis atļauju šādai apbūvei neievērojot likumu par tauvas joslām. Vara vai nauda?

Bagātnieks liedz pieeju ezeram.

Kad pirms aptuveni nedēļas TV3 raidījums “Bez Tabu” sāka interesēties par notiekošo Beberbeķu dabas parkā, kura valdītājs uz šo brīdi ir SIA ”Rīgas meži”, bet uzraugs Dabas aizsardzības pārvalde, abas pieminētās instances par viensētas apbūvi dabas parkā neko teikt nezināja. Visi uzrunātie raidījumu sūtīja uz Babītes pagasta pārvaldi, jo viņu teritorijā atrodas aizsargājamā zona.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Daiga Vilkaste raidījumam skaidro, ka šajā gadījumā, iespējams, ir pārkāpts aizsargjoslu likuma 37. pants, kurš nosaka aprobežojumus virszemes ūdensobjektu aizsargjoslās.

Daiga Vilkaste, VARAM pārstāve:”Tas, ko mēs esam noskaidrojuši un izdarījuši, ir tas, ka Dabas aizsardzības pārvalde nav devusi nekādus saskaņojumus ne šim projektam, nedz būvatļaujai, nedz kam citam.”

Babītes pagasta domē raidījumam rāda īpašuma zemes plānus un saskaņotos projektus, uzsverot, ka šobrīd nav pamata uzskatīt, ka būvniecība ir bijusi nelikumīga, tapēc nav iemesla likt īpašniekam žogu nojaukt.

1998. gadā par aizsargājamo teritoriju atbildīgā instance bija Lielrīgas reģionālā vides pārvalde. Savulaik ir noslēgts trīspusējs līgums starp zemes īpašnieku, Babītes pagasta pārvaldi Andreja Ences personā, bet no vides sargātāju puses dokumentu parakstījis pašreizējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš tobrīd bija pārvaldes direktors.

Tālajā 1998. gadā likumā par aizsargjoslām nebija ne pušplēsta vārda par to, ka tauvas joslās aizliegts veikt jebkādu būvniecību. Vides dienesta struktūra līgumu parakstījušas vēl pirms spēkā stājušies šie aizliegumi. Savukārt uz zemes plāniem Babītes pagasta arhitekta vīzējums ir uzlikts gadu vēlāk.

Vides ministrija sola no pagasta pieprasīt visus dokumentus, kas attiecas uz šo īpašumu un būves darbiem, lai vērtētu, kas, kur un kad.

Plašāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Aizsargjoslu likums ir spējā no 11.03.1997., un jau sākotnējā redakcijā bija aizliegums 10m joslā “celt un izvietot jebkādas ēkas un būves”. Melīga tā pašvaldība.

 2. Mūsu likumi priekš bagātajiem nav domāti.

 3. Laikam bez Vējoņa svētības tādi darbi nevarēja notikt!Varbūt arī kukulītis bija?

 4. “Tālajā 1998. gadā likumā par aizsargjoslām nebija ne pušplēsta vārda par to, ka tauvas joslās aizliegts veikt jebkādu būvniecību.”
  Tā ar pat varētu palikt: ar kādu laivu piestatni, tīklu būdu vai taml., tomēr žogs vai mīnu lauks tur nu gan nevajadzētu būt jau pat pēc default -ta, tas taču skaidrs no joslas nosaukuma vien.

 5. Nu lai Vējonis tagad arī atbild par saviem nesmukumiem.

  • Vai tad neizlasīji ,pieņemts 1998.g, kad aizsargjoslas likuma vispār nebija. Saprotams ka parakstīja ,faktiski ja neparakstītu ,būtu pārkāpis noteikumus un tad viņu varētu apsūdzēt ka neparaksta Tā ka vajaga novērtēt situāciju un tad rakstīt. Tāpat kā tagad bija rakstīts par profesoru O. Skudru ,1967.g. .aicinājis svinēt revolūcijas gadadienu un tagad vajagot viņu padzīt no tv ekrāniem un augstskolas ,interesanti kā viņš 1967.g. būtu varējis rakstīt ,ka revolūcijas nebija ,bija boļševiku apvērsums un to svinēt nevajaga? Šādi komentētāji ir vai nu mazskoloti vai vispār neskoloti.kuri par norisēm sabiedrībā neko neizprot.

 6. Tieši tā – ar dakšām! Bet šo t.s. zemes īpašnieku aprobežotība (pārnestā nozīmē) patiesi izbrīna. Kāpēc viņi neizbūvē žogu pāri visam ezeram līdz otram krastam?! Tas taču būtu vēl foršāk!

 7. Ak vai, ak vai vai! Atbildēt

  Ap jūru arī vajag žogu uzcelt un caurlaides izrakstīt – lai neviens tai nevar tuvoties (ja nu vienīgi par lielu naudu).

  • Tas jau faktiski ir izdarīts, aizaudzējot aizsargjoslu ar brikšņiem.

   • Paldies par ideju. Noderēs. Priekš kam žogs, ja var aizaudzēt ar krūmiem. Savelt kādus glumus akmeņus un dažu labu siekstu. Un suni klāt – jo par to likumā nekas nav teikts. Likums ir laba lieta, bet ja pa manu pagalmu sataigā sadzērušies atpūtnieki un kačā pravas, tā ka bērniem jāslēpjais aizdurvē, tad tas vairs nav jauki.

 8. Kamēr iedzīvotāji ar mēslu dakšām neizmēzīs šo korupcijas citadeli-Latviju, nekas te nemainīsies.

Draugiem Facebook Twitter Google+