×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Aiz zaļās stieples. Praktiski padomi žoga ierīkošanai

Foto no "Preiss būve" arhīvaFoto no "Preiss būve" arhīva

Žoga ierīkošana tikai teorētiski šķiet nieka lieta. Pats mokošākais laikam ir izvēles process, kad gribas gan skaisti un droši, gan ātri un lēti un vēlams vismaz savam mūžam. Diemžēl tā vienmēr nesanāk. Ko vērts nepalaist garām, ja šāds darbs šovasar stāv priekšā?

Pragmatiska filozofija


Principiālā izvēle nav sevišķi plaša – koks, stieple, metāls. Pēdējais variants – kaltie žogi – lai paliek tiem, kuri spēj tādus nevis fiziski, bet gan finansiāli pacelt. Tiesa, ir dzirdēts, ka metāla sagataves ar visiem dekoriem jau vedot no Ķīnas, vajag tikai vietējos amatniekus, kas kopā saliek. Starp citu, izskatās pat pieņemami un, galvenais, bagātīgi…

Latviešu mentalitātei tuvāks ir koks, kas paver milzu iespējas vizuālajos risinājumos. Dažādi pītie, kāršu un citi līdzīgi varianti ir pārliecinātu estētu aizraušanās, un lielākoties dominē klasiskie vertikālie dēlīši, tostarp ar betona stabiem un pasētām, lai ierobežotu mājas mīluļu brīvības alkas. Ja nedomā par to, ka pēc gadiem žogu vajadzēs atkal beicēt vai krāsot, šāda izvēle ir gluži loģiska. It sevišķi, ja no sava meža pieejami zāģmateriāli, kurus gan nepieciešams attiecīgi sagatavot, kaut vai kārtīgi impregnēt. Tāpēc pasākums var stipri ievilkties garumā un uzbriest arī izmaksas. Šo apsvērumu dēļ mūsu steidzīgajā laikmetā aizvien pievilcīgāks kļūst industriālais variants – zaļais stiepļu žogs ar tikpat korektiem stabiņiem. Sak, nopērc, cik vajag, uzliec un aizmirsti! Iespējams, tā spriež katrs otrais namīpašnieks, kam aktuāla šī problēma, un sāk pētīt un izskatīt piedāvājumus.

Tirgus kopaina


Stiepļu žogus piedāvā daudzas firmas, dažas pītos arī izgatavo. Cik tur tā darba, ja iekārta nopirkta! Taču materiāls, protams, nāk nevis no “Liepājas metalurga”, bet gan no Ķīnas, jau cinkots un zaļā polipropilēnā ietērpts. Lai nosistu cenas un izgrieztu pogas konkurentiem, izvēlēts nevis labākais, bet gan lētākais, puslīdz pieņemamais. Cik tur tā cinka, kad nobruks plēve un stieple sāks rūsēt, – tie ir pakārtoti jautājumi, galvenais, lai vismaz līdz rudenim normāli izskatās!

Šādu preci var iegādāties arī būvmateriālu lielveikalos, parasti bez liekiem komentāriem: gribi – ņem; ja pērc, droši vien zini, ko ar to iesākt! Un saimnieki ņem arī – pa rullim vai diviem, paļaujoties uz savām prasmēm un cerot uz izdošanos.

Šis ir pats riskantākais variants. Bez zināšanām un iemaņām kvalitatīvi uzlikt stiepļu žogu diezin vai ir iespējams: vēl vajadzīgi gan dažādi komplektējošie materiāli, gan speciāli instrumenti, par kuriem nekas nav dzirdēts. Tas nozīmē, ka drošāk tomēr izmantot uzņēmēju pakalpojumus, samaksājot arī par darbu. Vismaz varēsiet celt pretenzijas, ja būs noslēgts oficiāls līgums, pārējos gadījumos – tikai internetā neslavu izplatīt. Vai vērts organizēt cenu aptauju? Protams, lai iegūtu vismaz vispārēju priekšstatu par gaidāmo pasākumu. Lietderīgāk gan pie profesionāļiem personiski noskaidrot, kāds konkrētajā situācijā ir labākais vai vismaz optimālais risinājums, un tad rēķināt, kur kādu centu ietaupīt vai nokaulēt.

Uz vispārējās konkurences fona respektablu iespaidu atstāj, piemēram, SIA “Preiss būve”, kura šajā biznesā jau kopš pagājušā gadsimta beigām, tātad izdzīvojusi arī krīzes laikā. Uzņēmums privātmāju īpašniekiem konsekventi piedāvā tikai beļģu firmas “Betafence” produkciju, klientus konsultē un paraugus dabiskā lielumā demonstrē birojā Maskavas ielā Rīgā. Šim metālistu zīmolam produkcijas plašā sortimenta dēļ Eiropā īstu konkurentu neesot, lai gan līdzīgas lietas ražo arī Itālijā, Holandē, Luksemburgā, tikai pie mums tās mazāk zināmas. Beļģiem reputācija nevainojama, tāpēc rūpnīcas sabūvētas vai katrā Eiropas valstī un pat Amerikā un Ķīnā. Metālizstrādājumus neatmaksājas tālu vest, mūsu tirgum prece atbilstīgi komplektācijai top vai nu Beļģijā, vai Vācijā un Polijā (visur visu neražo!). Ko noderīgu pie vietējā izplatītāja var atrast?

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+